اینک در پایان ۶ سال جنگ و گریز مردان حماسه به سردمداری سردار پرافتخار اسلام، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در برابر کفتاران خون‌ریز در عرصه‌ای به‌وسعت سرزمین‌های اسلامی عراق و سوریه و در پایان تراژدی دردناک جاهلیت جدید و با قلبی مالامال از غم و اندوه نابودی حرث و نسل مسلمین و هتک حرمت به ساحت اعتاب مقدسه، پیشانی شکر بر آستان حق تعالی می‌سائیم که یک‌بار دیگر پیروزی خون بر شمشیر را در عاشوراهای مکرر تاریخ عینیت بخشید و خذلان و درماندگی اردوگاه کفر و شرک و نفاق را در برابر چشم جهانیان به نمایش گذاشت.

این وقایع تأسف برانگیز در عصر و زمانی بوقوع می‌پیوندد که داعیه طرفداری از حقوق بشر توسط سردمداران ضد بشر و روباه صفت، گوش فلک را کر کرده است و ریاکاران حاکم بر مناصب جهانی، جان‌مایه تفکر و تمدن بشری را یک‌جا در پای ماشین آدم‌کشی، کفتاران تشنه خون، قربانی می‌کنند و از طرف دیگر استعدادهای درخشان و انرژی متراکم جهان اسلام را سرگرم بحث و جدل‌های بی‌خاصیت در فضای مجازی می‌نمایند.

 آن‌ها اراده کرده‌اند که انتقام شکست‌های تحقیرآمیز خود در برابر مجاهدان مقاومت اسلامی را در لابلای ابزار آلات جادویی و مسموم تولید شده در لابراتوارهای شرم‌آور آمریکایی و انگلیسی جستجو کنند.

باید بپذیریم عربده‌های مستانه آدم‌کشان داعشی در حال کشتار انسان‌های بی‌گناه مورد انزجار همه جوامع انسانی در سراسر جهان شده است، اما هم‌زمان جریان خزنده از سوی حامیان جهانی داعش برای ورود به افکار عمومی منطقه صورت می‌پذیرد. این همان شیوه‌ای است که منجر به بروز و ظهور داعش در عراق و سوریه شده است، شیوه‌های مرموزانه‌ای که مکرراً در تاریخ اسلام تجربه شده است.

تجارب تلخ کارآمدی فتنه در آستانه پیروزی‌های بزرگ که صحنه درگیری را کاملاً عوض کرده است. در همین راستا، عمربن عاص در پاسخ به سوال معاویه می‌گوید برنده‌تر از شمشیر ذوالفقار علی(ع) جهل مردمی است که اگر بتوان جهل مرکب را در افکار عمومی نفوذ داد، تحقق فتنه بدون هزینه و توسط خود آن‌ها میسر خواهد شد.

حال افکار عمومی منطقه و در درون کشورمان از خود می‌پرسند آیا بار دیگر شاهد حضور داعشی جدید خواهیم بود؟ باید گفت داعش برنمی‌گردد اگر هم‌چنان بر برج و باروی استقامت و بصیرت بمانیم.

حمید نیک نژاد- جانشین دبیر ستاد امر به معروف استان