به گزارش خبرنگار جویباران، حسن اصغریان رستمی در نشست هم‌اندیشی با دهیاران شهرستان جویبار اظهار کرد: رویکرد استان در بخش مدیریت روستایی تمرکززدایی است و ما به‌صورت ماهانه در خدمت دهیاران و شوراهای شهرستان‌های استان هستیم.

وی بابیان اینکه خدمات‌دهی صادقانه یکی از محورهای اصلی کار دهیاران است گفت: توکل به خدا، تدبر در کارها، پرهیز از کارهای بیهوده، تلاش صادقانه، احترام به ارباب‌رجوع، سلامت در کار ازجمله اقداماتی است که می‌تواند دهیاران را در امور موفق گرداند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای مازندران با اشاره به اینکه دهیاران نماد کارگزاران نظام و دولت هستند تصریح کرد: امروز در انجام کارها باید دقت کنیم تا دشمنان سوءاستفاده نکنند.

اصغریان بیان کرد: دهیاران و مسئولان مالی دهیاری بودجه سال ۹۷ را آرمانی تنظیم نکنند بلکه واقع‌بینانه باشد و حتماً بااطلاع شوراها جلسات برگزار شود و شوراها به‌عنوان دستگاه نظارتی بر امور اشرافیت داشته باشند.

وی تأکید کرد: مرجع تصویب عوارض در سطح روستاها، شوراهای بخش هستند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای مازندران بابیان اینکه مدیریت استانی نگاه توسعه‌ای به روستاها دارند گفت: باید از تمام ظرفیت‌های روستایی به‌ویژه آب‌بندان ها برای رونق اقتصادی و توسعه روستاها باید استفاده شود.

اصغریان با اشاره به اینکه به دنبال ارتقا جایگاه دهیاران هستیم اظهار کرد: به دنبال این مسئله هستیم که دهیاران خود به‌عنوان مجریان پروژه‌های روستایی باشند.

وی یادآور شد: روستایی می‌تواند موفق و توسعه‌یافته باشد که دهیاران و شوراها برای حل مشکلات روستا و مردم باهم تعامل داشته باشند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای مازندران همچنین با اشاره به مسئله اشتغال روستاییان گفت: ۱۶۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل صندوق ذخیره ارزی در مرحله نخست به استان ابلاغ‌شده است که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه وزارت کار از این تسهیلات برخوردار شوند که بتوانند یک اشتغال پایدار را ایجاد کنند.