به گزارش خبرنگار جویباران، سایت فدراسیون کشتی ایران طی نظرسنجی فهرستی از برترین‌های کشتی ایران را منتشر کرد. این لیست در پنج بخش برترین‌های کشتی فرنگی، کشتی آزاد، کشتی سنتی مردان، کشتی سنتی زنان و بهترین داور را معرفی کرد.

در این نظرسنجی نام حسن یزدانی در کشتی آزاد و زهرا یزدانی در بخش کشتی سنتی زنان به چشم می‌خورد. این دو کشتی‌گیر که هر دو جویباری و دارنده مدال‌های متعدد در رقابت‌های المپیک، جهانی و آسیایی هستند.

حسن یزدانی دارنده مدال نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵ در وزن ۷۰ کیلوگرم، مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۷۴ کیلوگرم و مدال طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در وزن ۸۶ کیلوگرم است. او همچنین در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جام جهانی کشتی به مقام قهرمانی تیمی رسید.

زهرا یزدانی نیز در بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۱۷ به مدال طلای مسابقات کشتی آلیش کلاسیک دست یافته‌است. وی اولین بانوی ایرانی است که موفق شده مدال طلای کشتی سنتی بانوان در بازی‌های داخل سالن را به دست آورد.

زهرا یزدانی نیز پیش از فعالیت در رشته کشتی دارنده مدال طلای تکواندو کشور و به‌عنوان فنی‌ترین تکواندوکار انتخاب‌شده و سه سال هم عضو تیم ملی بود.

گفتنی است حسن یزدانی در اسفند سال ۱۳۹۵ بارأی مردم به‌عنوان بهترین ورزشکار مرد سال ایران انتخاب شد.

لازم به ذکر است این نظرسنجی تا روز ۲ بهمن‌ماه سال جاری ادامه دارد و پس‌ازآن برترین کشتی گیران آزاد، فرنگی و کشتی‌های سنتی زنان و مردان کشورمان و همچنین داور برتر با توجه به نظرات مردم  معرفی می‌شوند و جوایزی به نفرات برتر تعلق می‌گیرد.