به گزارش خبرنگار جویباران، شاید شما هم ازجمله کسانی باشید که با دیدن پرواز یک کایت یا پاراگلایدر، به پرواز آن علاقه‌مند شده و این حس را در خود بیابید که حتی‌المقدور دقایقی، پرواز با آن را امتحان کنید. زیباترین خصوصیتی که باعث نقطه اوج و تکامل ورزش‌های هوایی شده است، پروازهای دونفره است.

 سال‌هاست از پرواز این دختر جسور در آسمان ایران می‌گذرد اما این پرواز برای همه ما رنگ و بوی دیگری داشت. اینکه یک دختر بتواند پس از سال‌ها تلاش و درک عمیق از پرواز، با توجه به جثه ظریف و مؤنث گونه‌اش، خلبان تجاری باشد و شخص دیگری را هم پرواز دهد مسلماً باید به آن سطح از توانایی رسیده باشد که استادخلبان، تشخیص دهد که پله‌های ترقی را برای این دختر آماده کند.

شبنم حیاتی از شهرستان ساری با طی کردن چندین سال کلاس‌های مختلف پروازی و ثبت صدها ساعت پرواز پاراگلایدر، به جرگه خلبانان تندِم (دونفره) ایران پیوست و به‌عنوان اولین دختر مازندران در بحث پروازهای تجاری ورزشی، نامش در فهرست جامعه خلبانی ثبت شد.

http://jouybaran.com/wp-content/uploads/2018/01/2-9-3.jpg

کسب مهارت‌های پرواز تندم یکی از مراحل پیشرفت در آموزش خلبانی هنرجوی پرواز محسوب می‌شود. خلبان پاراگلایدر پس از طی دوره متوسطه، انجام صد سورتی پرواز و کسب تجربه و اتکابه‌نفس کافی، در صورت تمایل می‌تواند به فراگیری تکنیک‌های مخصوص پروازهای دونفره پرداخته و پس از تسلط به مهارت‌های این رشته، پروازهای مفرح و زیبای به همراه دوستان و عزیزان خود انجام دهد.

http://jouybaran.com/wp-content/uploads/2018/01/700.jpg