سه شنبه
۳۰ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر : 66985
۱ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۶:۳۳
0 views

به گزارش جویباران، این روزها از روستای کروا شهرستان قائم‌شهر خبرهای ضد و نقیض زیادی در رسانه‌ها به گوش مردم و مسئولان می‌رسد که متاسفانه پاسخ قاطع و درستی شنیده نمی‌شود.

روزی اداره دامپزشکی شهرستان قائم‎شهر برای جمع‌آوری ماکیان در این روستا حضور پیدا می‌کنند و روزی مردم روستای کروا در جلوی دامپزشکی تجمع می‌کنند و با حضور نیروی انتظامی متفرق می‌شوند.

26 آذر ماه جلسه‌ای محرمانه و بدون حضور خبرنگاران در فرمانداری با موضوع شیوع آنفولانزای حاد پرندگان به ریاست فرماندار قائم‎شهر برگزار شد و بعد از آن دامپزشکی برای جمع‌آوری ماکیان به روستای کروا حضور پیدا می‌کند که با واکنش جدی اهالی این روستا روبه‌رو می‌شوند و نمی‌گذارند که پرندگان توسط دامپزشکی جمع‌آوری و معدوم شود.

در تاریخ 28 آذر نیز خبری مبنی بر تجمع اهالی کروا در مقابل اداره دامپزشکی در فضای مجازی پخش شد و هیچ مسئولی نسبت به این خبر واکنش نشان نداد.

وقتی خبرها کنار یکدیگر قرار می‌گیرد موضوع کمی نگران کننده می‌شود که چرا دامپزشکی بدنبال جمع‌آوری پرندگان است و جلسه محرمانه به ریاست فرمانداری برگزار می‌شود و مردم به اجرای قانون توسط دامپزشکی واکنش نشان می‌دهند.

اگر قانون به دامپزشکی اجازه جمع‌آوری ماکیان روستای کروا را داده چگونه تاکنون این امر محقق نشده و این کار به تعویق افتاده است؟

آیا سلامت مردم شهر و کشور با لابی‌گری و یا اعتراض مردم این اهالی به خطر می‌افتد؟

امیدواریم که مسئولین شهرستان و استان بدنبال سلامت کل جامعه باشند و طبق قانون عمل کنند و به لابی‌گری و اعتراض برخی از اهالی توجه نکنند چراکه سلامت جامعه مهم‎تر از هرچیز دیگری است و باید بصورت جدی به آن رسیدگی کنند.

با توجه به اهمیت موضوع بدنبال کشف حقیقت و روشنگری برای آحاد مردم جامعه بودیم ولی متاسفانه پاسخ درستی از مسئولان مربوطه نشدیم و کسی برای روشنگری اذهان عمومی پاسخگو نبود.

مسئولین مربوطه، منتظر پاسخ قاطع و درست و همچنین عمل قاطعانه نسبت به قانون و احقاق حق آحاد مردم هستیم.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار