به گزارش جویباران،رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: پلیس، هکری که از ۵۳۰ حساب مردم نقاط مختلف کشور سرقت کرده بود، را دستگیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، احسان آنقی اظهار کرد: این فرد با تبلیغ و فروش نرم‌افزارهای غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی و طراحی درگاه‌های جعلی بانکی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب ۵۳۰ نفر در کشور کرده بود که با اقدام اطلاعاتی و فنی پلیس فتای استان مرکزی و هماهنگی دستگاه قضایی در یکی از استان‌های شمالی کشور دستگیر شد.

وی بیان کرد: مدتی قبل یکی از شهروندان اراکی در راستای برداشت غیرمجاز از حسابش توسط فردی ناشناس شکایتی را تنظیم کرد که موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: تحقیقات تخصصی پلیس برای بررسی این موضوع آغاز و در مراحل نخستین مشخص شد، متهم این پرونده به غیر از برداشت غیرمجاز از حساب شاکی پرونده، با طراحی نرم افزارهای غیرمجاز، ممنوعه و تبلیغ آن در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها، در ابتدا اقدام به ترغیب افراد به دریافت این نرم‌افزار کرده و سپس برای فعال سازی اپلیکیشن‌های مورد نظر، افراد را به درگاه‌های جعلی بانک‌ها هدایت و پس از سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی، اقدام به برداشت غیر مجاز کرده است.

آنقی عنوان کرد: با تکمیل تحقیقات، متهم در یکی از استان‌های شمالی کشور شناسایی و دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتای استان مرکزی منتقل شد.

وی گفت: متهم در بازجویی‌های صورت گرفته به برداشت غیرمجاز از ۵۳۰ حساب بانکی مردم به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال اعتراف و با تشکیل پرونده تحویل برای سیر مراحل قانونی مقام قضایی شد.