به گزارش جویباران،واکنش نمایندگان به بحث افزایش حقوق و حواشی آن قابل توجه است. همه آن‌ها عنوان می‌کنند که حقوقشان حتی منطبق بر قانون خدمات کشوری نیست و با وجود اینکه باید افزایش داشته باشد، اما با آن مخالف هستند.

نماینده مجلس: حقوق نماینده زیاد نشود فاسد می شود

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در این رابطه به خبرآنلاین گفت«والله این حقوق فاجعه است برای نمایندگان و الان باید پرسید چرا نمایندگان از مجلس حقوق نمی‌گیرند و از محل کار قبلی شان حقوق می‌گیرند؟ کاملا واضح است، چون حقوق جایی مانند دانشگاه بیشتر از حقوق مجلس است. به هر حال اگر ما می‌گوییم باید مراقب فساد باشیم از سوی دیگر باید یک مدیر را تامین کنیم که به سمت رانت نرود.»

او ادامه داد: من نمی‌دانم چه کسی گفته است ۷ الی ۸ تومان حقوق می‌گیرم، اما من پنج میلیون و چهارصد هزار تومان حقوق می‌گیرم. در حالی که در دانشگاه نزدیک ۸ میلیون تومان حقوق می‌گرفتم. این جو‎سازی‎ها واقعا قابل درک نیست. آیا نماینده مجلس قرار است در خدمت مردم باشد یا خیر؟! مانند قضات و وزرا به ان‌ها حقوق بدهید.

نماینده رشت با انتقاد از فضای موجود گفت: چرا حقوق‌ها را بر اساس قانون خدمات کشوری نمی‌دهند؟ این همه ناسزا و تهمت‌هایی که در سطح جامعه گفته می‌شود برای چیست؟