به گزارش جویباران،محمدرضایعقوبی در گفتگو با خبرنگار ما،‌ اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت بنیه اعتقادی و دینی به مددجویان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۸۱نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گلوگاه از خدمات آموزشی و فرهنگی طی ۹ ماهه سال جاری بهره‌مند شدند، افزود: کارگاه آموزشی و آگاهی بخشی به منظور توانمندسازی فکری و فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت برگزار می‌شود.

رئیس کمیته امداد گلوگاه با بیان اینکه ۸۰درصد از زنان سرپرست خانوار از این خدمات بهره‌مند شدند، گفت: خدمات آموزشی و فرهنگی با موضوعات تقویت امید، تاب آوری، افزایش نگرش‌های مثبت، رویکرد تعالی رفتارهای معنوی و معیارهای صحیح انتخاب همسر به مددجویان تحت حمایت در این شهرستان ارائه شد.

وی در خصوص ارائه خدمات مشاوره به مددجویان،‌ بیان داشت: ۲۳۰نفر از دختران درآستانه ازدواج، زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال طی ۹ ماهه سال جاری از مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی با موضوعات پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی بهره‌مند شدند.

یعقوبی در پایان با اشاره به اینکه ۲۱۵نفر دانش آموز و دانشجو در این شهرستان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، افزود: همچنین امسال برای اولین بار کارگاه کوهستان که تلفیقی از دوره های آموزشی فرهنگی و اشتغال است در مناطق بالادست و صعب العبور شهرستان با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از مددجویان در حال برگزاری است.

شایسته ذکر است در شهرستان گلوگاه هزار و ۳۰۵خانواده تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که از کلیه خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.