به گزارش جویباران، تقابل استقلال و صنعت نفت در با ۲ گل به سود آبی‌پوشان تمام شد.

در آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر، استقلال تهران از ساعت ۱۶:۲۵ در ورزشگاه آزادی میزبان صنعت نفت آبادان بود. دو تیم در حالی با انگیزه کسب برد به میدان رفتند که بازی رفت در آبادان با یک گل به سود نفت به پایان رسیده بود.

این بازی در نهایت با چهار گلی که استقلال به ثمر رساند به پایان رسید تا بهترین پیروزی استقلال در این فصل به ثبت برسد.

در دقیقه ۱۶ و ۶۷ محسن کریمی، ۴۲ وریا غفوری و در دقیقه ۵۵ داریوش شجاعیان برای استقلال گلزنی کردند.

با این پیروزی استقلال ۲۳ امتیازی شد و تا رده ششم جدول صعود کرد. صنعت نفت آبادان هم با این شکست به رده هشتم سقوط کرد.

آبی‌پوشان در سه بازی اخیر خود برابر صنعت نفت، ایرانجوان (جام حذفی) و سپاهان موفق به زدن ۱۰ گل شدند و گلی را دریافت نکردند.

گزارش نیمه نخست

در دقیقه ۷، شوت جاسم کرار از روی ضربه ایستگاهی در آستانه ورود به دروازه استقلال، توسط حسینی به کرنر رفت. ضربه کرنر نفتی‌ها به روی دروازه استقلال با ضربه سر بازیکن این تیم به اوت رفت تا در دقایق ابتدایی، دروازه استقلال چندین بار تهدید شود.

در دقیقه ۱۲، کار تیمی بازیکنان استقلال در زمین صنعت نفت منجر به قرار گرفتن امید ابراهیمی در موقعیت شوت زنی شد که ضربه او را داوود نوشی صوفیانی راهی کرنر کرد اما ضربه کرنر ثمری برای آبی پوشان نداشت.

گل: در دقیقه ۱۶ بازی حرکت تند و تیز بازیکنان استقلال در زمین صنعت نفت با پاس در عمق داریوش شجاعیان برای محسن کریمی همراه شد و او در موقعیت تک به تک توپ را به سقف دروازه صنعت نفت دوخت تا گل اول بازی استقلال به ثمر برسد.

در دقیقه ۲۲، روی خطای محسن کریمی، داور از فاصله ۳۰ متری برای صنعت نفت اعلام خطا کرد. جاسم کرار بار دیگر با شوت محکم خود دروازه استقلال را تهدید کرد که حسینی با واکنش خوب مانع از گلزنی این تیم شد و توپ به کرنر رفت.

در دقیقه ۳۷، سانتر جاسم کرار از سمت راست زمین استقلال به روی دروازه این تیم به شکل خطرناکی از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

گل: در دقیقه ۴۲، پاس جپاروف به وریا غفوری، موقعیت شوت زنی را برای این بازیکن فرآهم کرد و ضربه محکم او با برخورد به محسن کریمی به گل دو استقلال تبدیل شد.

گزارش نیمه دوم

در دقیقه ۴۹، فرشید باقری روی سانتر سرور جپاروف از روی نقطه کرنر، با ضربه سر دروازه صنعت نفت را تهدید کرد.

در دقیقه ۵۲، کرار جاسم از پشت ضربه ایستگاهی توپ را به روی دروازه استقلال ارسال کرد که ضربه سر جبیره با فاصله اندک از دروازه حسینی به بیرون رفت.

گل: در دقیقه ۵۵، توپ ربایی بازیکنان استقلال باعث شد توپ به علی قربانی برسد که پاس این مهام داریوش شجاعیان را تک به تک کرد و هافبک آبی‌ها با دریبل دروازه‌بان صنعت نفت، دروازه خالی را باز کرد تا سومین گل استقلال را به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۴، روی حمله پر تعداد استقلالی‌ها و اشتباه مدافع صنعت نفت در دفع توپ، علی قربانی با نوشی صوفیانی تک به تک شد که ضربه او را دروازه بان صنعت نفت دور کرد.

گل: در دقیقه ۶۷، روی کار تیمی بازیکنان استقلال، محسن کریمی با صوفیانی تک به تک شد و با عبور توپ از میان پاهای دروازه بان حریف گل دوم و چهارم تیم خود را به ثمر رساند.

در دقیقه ۷۱، شوت فنی داریوش شجاعیان از پشت محوطه جریمه با برخورد به دیرک دروازه صنعت نفت وارد دروازه این تیم نشد.

این بازی در نهایت با برد چهار بر صفر استقلال به پایان رسید.

مگنو باتیستا از صنعت نفت با کارت زرد داور جریمه شد.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، علی قربانی (بهنام برزای ۸۲)، مجید حسینی، میلاد زکی پور (امید نورافکن ۷۳)، امید ابراهیمی، فرشید باقری، سرور جپارف (خسرو حیدری ۷۸)، محسن کریمی و داریوش شجاعیان

ترکیب صنعت نفت: داوود نوشی صوفیانی، علی عبدالله زاده، مگنو باتیستا، مرتضی اسدی، آگوستو سزار (احسان تاییدی ۶۸)، کرار جاسم، حسین ساکی، حسین بغلانی، زبیر نیک نفس (رضا جبیره ۴۵)، لوسیانو پریرا، مسعود ابراهیم‌زاده.