به گزارش جویباران، سرمربی استقلال گفت: ما یک تیم متحد هستیم و بهترین بازی خودمان را ارائه کردیم.

وینفرد شفر بعد از پیروزی پر گل تیمش برابر صنعت نفت آبادان با تبریک سال نو میلادی اظهار کرد: شب گذشته بازیکنان مراسم خوبی برای من گرفتند و برف شادی روی سرم ریختند. این بهترین بازی ما در لیگ برتر بود. باید حواس‌مان را جمع کنیم و روی زمین بمانیم. نباید مغرور شویم.

وی افزود: به همه بازیکنانم تبریک می گویم. بازیکنان در تمرین خیلی خوب کار می کنند و روحیه خوبی داریم. به اعضای کادرفنی خودم آقای ساناک، نامداری و … تبریک می گویم. به اعضای تدارکات و کسانی که زحمت می کنند تبریک می گویم. ما یک تیم متحد هستیم و همه برای بهتر شدن با هم تلاش می کنیم. از هوادران تشکر می‌کنم که همیشه ما را حمایت می‌کنند. اگر مشکلی داشته باشیم با تشویق آن ها بهتر می شویم. به امید ابراهیمی خسته نباشید می‌گویم. او روز قبل بازی مصدوم بود اما با تمام توان بازی کرد.

او ادامه داد: محسن کریمی هم خیلی خوب کار کرد. او بازیکن بسیار خوبی است و توانایی خود را نشان داد.

شفر درباره اضافه شدن کولی به کادرفنی این تیم گفت: او قطعا به تیم ما اضافه می‌شود. کارهای او در حال انجام شدن است و به محض حل شدن کارها به ما اضافه می‌شود.

سرمربی استقلال درباره شروع خوب تیمش در نیم فصل دوم و حضور در مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: نتیجه خیلی خوبی کسب کردیم اما حریف ما در جزو بهترین تیم های لیگ برتر است. در بیست دقیقه اول بازی کرار ضربات خوبی را زد اما دروازه بان ما خیلی خوبد کار کرد. این بازی فقط سه امتیاز داشت و ما باید از الان روی بازی بعد تمرکز کنیم.

شفر درباره نقل و انتقالات تیمش در این پنجره گفت: ما در جام حذفی و لیگ قهرمانان هم بازی می کنیم. روی این مسئله کار می کنیم و زمانی که قرارداد بسته شود می گویم کدام بازیکن به ما اضافه می شود.

همچنین وینفرد شفر در نشست خبری بعد از بازی گفت: شب گذشته در هتل بازیکنان و اعضای باشگاه یک مراسم به مناسب سال جدید میلادی برای من گرفتند و برف به سر من زدند. آنها گفتند هدیه سال جدید را فردا به شما می دهیم.

او افزود: برای ما خیلی خوب بود. این بهترین بازی ما در لیگ بود آن هم مقابل تیم بسیار خوب صنعت نفت آبادان. می‌خواهم از همه بازیکنان تشکر کنم. خصوصا از ابراهیمی که دو روز مریض بود و مطمئن نبودیم که بازی می کند یا نه ولی او یک کاپیتان واقعی است و شخصیت بسیار خوبی دارد. همه بازیکنان خوب بودند. حسینی یک مهار بسیار خوب را روی ضربه کرار داشت. ما بسیار خوب و با تمرکز بازی کردیم و همه کارهایی که تمرین کرده بودیم را در زمین انجام دادیم. این فقط یک بازی بود و بازی بعدی در راه است. باید بسیار تمرکز برای بازی بعدی داشته باشیم چون این بازی تمام شد. باید از اعضای فنی تیمم مثل ساشا، نامداری، طاهری و ساناک و خانبان تشکر کنم. طاهری امروز مریض بود و در بیمارستان بود. برای او آرزوی سلامتی داریم. همینطور از تدارکات، پزشکان و ماساژورها و اعضای روابط عمومی و رسانه‌مان تشکر می کنم. مثل این می‌ماند که بذری را بکاریم و از آن مراقبت کنیم تا رشد کند و بزرگ شود. همه ما می دانیم که فقط در کنار هم شانس موفقیت داریم. خیلی خوشحالم برای محسن کریمی که مدتی در لیست نبود.

شفر گفت: من هروقت او را در تمرین می‌دیدم می‌گفتم کاش زودتر بتوانیم از او استفاده کنیم. از نیمکت تیم‌مان هم تشکر می‌کنم. اگر نیمکت خوبی نداشته باشید، نمی‌توانید پیروز شوید. روی نیمکت نشستن به خاطر ضعیف بودن بازیکن نیست بلکه به دلیل تاکتیکی است که اتخاذ می کنیم. از هواداران هم تشکر می‌کنم. بسیار عملکرد خوبی داشتند و آنها می‌دانند چه زمانی باید بیایند و از تیم حمایت کنند. از داور و کمک داور هم تشکر می‌کنم. از شما خبرنگاران هم متشکرم که اخبار درست و صحیحی منتشر می‌کنید.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا با وجود برزای و کریمی به دنبال مهاجم هست، اظهار کرد: ما فقط در لیگ بازی نمی کنی. در آسیا و حذفی هم حاضر هستیم. زمانی که به داخل می آمدم، با یکی از مدیر برنامه ها صحبت کردم و با افتخاری هم صحبت کردم و امیدوارم زودتر به ما اضافه شود. شاید یکی دو بازیکن دیگر هم به ما اضافه شود.

وی درباره منتفی شدن مربی جامائیکایی در استقلال گفت: او می آید.

در اینجا زرندی مدیر رسانه ای استقلال گفت: آن مصاحبه قدیمی بود و حضور او به تاخیر افتاد. او با پایان قراردادش و حل مشکل ویزا به جمع ما اضافه می شود.

در ادامه زرندی مانع از پاسخگویی شفر به سوالی درباره حضورش در دبی و مجتبی جباری شد و گفت: آقای شفر تنها یک روز به دبی برای دیدن خانواده اش می رود.

شفر درباره مصاف استقلال با صنعت نفت آبادان در جام حذفی گفت: همانطور که گفتم صنعت نفت از بهترین تیم های ایران است. آنها بازیکنان و تاکتیک بسیار خوبی دارند. الان خیلی مهمه که روی زمین بمانیم و از خوشحالی خود را گم نکنیم. این فقط یک بازی بود و تمام شد. این بازی تمام شده و بازی بعدی را داریم. باید روی بازی های بعدیمان تمرکز داشته باشیم.

او درباره اینکه آیا به بازیکنانش راجع به خطرناک بودن ضربات کرار در ضربات ایستگاهی گفته بود ، گفت: به بازیکنانم گفته بودم خطا نکنند و فکر می کنم چون بازیکنان با حسینی شوخی دارند خطا می کردند تا او را وادار به واکنش کنند. البته این یک شوخی بود. چند خطا را قبلا به بازیکنان درباره اش گفته بودیم چون می دانستیم حریف از این ضربات به خوبی استفاده می کند. قربانی هم خیلی خوب بازی کرد و اگر کمی خوش شانس بود گل می زد. او بازیکن خیلی خوبی است و برای گلزنی سایر بازیکنان خیلی کمک کرد.