به گزارش جویباران،فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه امنیت انتخابات به بهترین شکل تامین شد، گفت که ناجا مسئولیت تامین امنیت و نظم داخلی کشور را بر عهده دارد که نیازمند همراهی مجلس در کمیسیون امنیت ملی است.

سردار اشتری در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به همراه معاونانش حضور پیدا کرد و گزارش مفصلی از فعالیت‌های هشت حوزه تخصصی نیروی انتظامی ارائه کرد.

وی با بیان اینکه مسئولیت تامین امنیت و نظم داخلی کشور را ناجا بر عهده دارد، گفت: ما از همه ظرفیت‌ و امکانات خود استفاده می‌کنیم که توانسته‌ایم برقراری امنیت را به خوبی انجام دهیم، نمونه این کار تامین امنیت انتخابات بود که ادعا می‌کنیم به بهترین شکل تامین شد.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه ناجا به همراهی مجلس و کمیسیون امنیت ملی در موضوع بودجه نیازمند است، افزود: شاهد کاهش بودجه در برخی از ردیف‌ها همچون مرزبانی هستیم آن هم بودجه‌ای که ۹۶ درصد آن مربوط به حقوق و مزایاست. با این وضعیت سوال این است که چگونه می‌توانیم بقیه کارهایمان را انجام دهیم آن هم در شرایطی که ما با محدودیت در تامین امکانات ماشینی و سخت‌افزاری بخصوص در تعداد پاسگاه‌ها و نیروی انسانی مورد نیاز مواجهیم.

در ادامه این جلسه، کمیسیون امنیت ملی از زحمات و تلاش شبانه‌روزی سبزپوشان نیروی انتظامی جهت تامین امنیت و نظم داخلی تقدیر و تشکر کرد و جمع‌بندی بر آن شد که با توجه به اهمیت ماموریت‌های نیروی انتظامی، پیشنهاداتی تنظیم و پیگیری شود که بخشی از هزینه‌ها ناجا را تامین کند.

همچنین در این جلسه رییس مرکز پژوهش‌های مجلس و همکارانش گزارشی درباره بودجه و اعتبارات نیروی انتظامی ارائه کرد و پیشنهادات عملیاتی را جهت حمایت از ناجا مطرح نمود که شامل افزایش سهم ناجا از حق کشف و از ردیف بنیه دفاعی و همچنین اختصاص سهمی از تراکنش‌های بانکی از جمله این پیشنهادات بوده است.

در ذیل این گزارش از همکاری و کار مشترک مرکز پژوهش‌ها و نیروی انتظامی در بررسی شرایط و وضعیت خدمات، ماموریت‌ها و بودجه نیروی انتظامی تقدیر شد.