به گزارش جویباران،حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره سوء استفاده برخی مقامات ارشد کشور و برداشت از بیت‌المال و کوتاهی دستگاه قضا در برخورد با این افراد اظهارکرد: کسانی که هر مقدار سوء استفاده مالی کرده باشند، بر حسب دستگاه های نظارتی و غیر مورد رسیدگی قرار گرفته و کم و بیش شما و مردم در جریان هستید و پرونده های متعددی در این رابطه برای متخلفان در بانک ها و اداره ها و یک مورد هم درباره حقوق های نجومی تشکیل شد.

وی ادامه داد: حقوق های نجومی چند دسته بودند؛ یک دسته کسانی بودند که علاوه بر دریافت حقوق بالا، مرتکب اقدام مجرمانه‌ای شده بودند که برای آنها پرونده تشکیل شد که پرونده هایشان به دادگاه رفت و در حال محاکمه و محکومیت هستند؛ برخی هنوز به دادگاه نرفته و برخی نیز حکم گرفته‌اند.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری درباره سفر اخیر یک هیئت انگلیسی و مطرح شدن انتقال برخی زندانیان مانند نازنین زاغری گفت: اینکه آنها چه اهدافی داشتند و با چه کسانی مذاکره کردند نمی‌دانم، اما آن هیئت با قوه قضاییه هیچ صحبتی نداشت و دستگاه قضا هم هیچ تصمیمی نگرفته و مسئله هم از حیث قضایی بر عهده قوه قضاییه است و اگر روزی قوانین و مقررات مثل آزادی مشروط شامل این زندانیان شود، می‌توانند از این قوانین و مقررات استفاده کنند.

وی افزود: بنابراین این هیئت با قوه قضاییه هیچ صحبتی نداشته و دستگاه قضا هم هیچ تصمیمی نگرفته و این زندانیان هم مانند سایر زندانیان هستند. خانم زاغری یک پرونده دیگر هم دارد که از جزییاتش اطلاع ندارم ؛ ضمن اینکه یک محکومیت هم دارد که در حال گذراندن آن است.

سخنگوی قوه‌قضاییه درباره درخواست وزیر خارجه انگلیس برای ملاقات با رییس قوه قضاییه نیز گفت: از اینکه درخواستی داشتند یا خیر اطلاعی ندارم اما آنچه مسلم است، ملاقاتی صورت نگرفته است.