به گزارش جویباران، شبکه ان بی سی نیوز بزرگترین دروغ‌های رئیس جمهور آمریکا را در سالی که گذشت، برشمرد.

پایگاه اینترنتی شبکه ان بی سی نیوز بزرگترین دروغ‌های رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۷ را برشمرد.

در این یادداشت آمده است: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال جاری داستان‌های ساختگی و غیر قابل باور زیادی به مردم آمریکا گفته است. ۹ مورد از بزرگترین دروغ‌های ترامپ تاکنون بدین شرح است:

۱- مردم بیشتری مراسم سوگند خوردن رئیس جمهور آمریکا را نظاره گر بودند (در مقایسه با مراسم روسای جمهور قبلی آمریکا). دونالد ترامپ این جمله را شش روز بعد از مراسم تحلیف اش ایراد کرد.

۲- هیلاری کلینتون به دلیل تقلب، آرا مردمی بیشتری کسب کرد. ترامپ به نمایندگان کنگره گفت: آرا مردمی شامل میلیون‌ها رای غیرقانونی بوده است، اما هیچ مدرکی دال بر اینکه میلیون‌ها رای تقلبی به صندوق‌ها ریخته شده، وجود ندارد.

۳- مایکل فلین، مشاور (سابق) امنیت ملی هیچ کار اشتباهی مرتکب نشده است.

۴- ترامپ در انتقاد از سیاست پذیرش آوارگان و پناهجویان در اروپا و همچنین برای دفاع از دستور اجرایی خود در مورد ممنوعیت سفر اتباع برخی از کشور‌ها به آمریکا در فوریه گفت: «ما باید کشورمان را امن نگه داریم. ببینید چه اتفاقی در آلمان رخ می‌دهد، ببینید چه اتفاقی دیشب در سوئد رخ داد. در سوئد! هیچکس باورش نمی‌شد.» بعد از این اظهارات یک نشریه سوئدی اعلام کرد در شب ذکر شده هیچ اتفاق خاصی در این کشور رخ نداده است به غیر از رانندگی یک فرد مست، هشدار در مورد ریزش بهمن و بروز مشکلات فنی در تمرین یک خواننده مشهور.

۵- اوباما در برج ترامپ، او را شنود می‌کرده. چنین چیزی صحت نداشته و مدرکی هم برای اثبات آن نیست.

۶- موضوع ارتباط ترامپ و روسیه داستانی ساختگی است. اما تحقیقات نشان داد که داستان روسیه کاملا واقعی است.

۷- یکی از دو گروه معترض در شارلوتزویل مجوز نداشتند.

۸- آمریکایی‌ها بیشترین مالیات را می‌دهند.

۹- ترامپ گفت: طرح اصلاح مالیاتی برای او هزینه خواهد داشت و به نفعش نیست. اما چنین چیزی صحت ندارد.