به گزارش جویباران، مقامات نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیت سایبری تل‌آویو، ایران را تهدید جدی برای اسرائیل دانسته و فضای مجازی را به یک سلاح هسته‌ای نرم و خاموش توصیف کردند.

کنفرانس امنیت فضای مجازی «کالکالیست» در تل‌آویو از امروز (دوشنبه) آغاز شده و مقامات ارشد مختلفی از رژیم صهیونیستی در آن سخنرانی و به طرح ادعاهای بی‌پایه و اساس تکراری علیه ایران پرداختند.

«تمیر پاردو» رئیس پیشین سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) به عنوان یکی از سخنرانان در این همایش گفت: فضای مجازی یک سلاح اتمی نرم و خاموش است. این تهدید هنوز به درستی در میان کشورها، دولت‌ها و صنایع درک نشده است.

به نوشته خبرنگار روزنامه «جروزالم پست» حاضر در محل همایش، پاردو با بیان اینکه تعداد کمی از کارشناسان خبره سایبری هستند که می‌توانند آسیبی بیش از نیروی هوایی یا یگان‌های ویژه وارد کنند، افزود اما کشورهایی با جمعیت بیشتر، پتانسیل بیشتری برای آموزش کارشناسان سایبری در آینده دارند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا اسرائیل از حملات سایبری علیه حزب‌الله استفاده نمی‌کند، گفت کسانی که توانمندی فضای مجازی را کنترل می‌کنند، می‌دانند چه کارهایی می‌توان با آن انجام داد اما باید در خاطر داشته باشیم که حزب‌الله نیز چنین توانمندی‌هایی دارد.

رئیس پیشین موساد در ادامه مدعی شد: مسئله فلسطین و شکاف‌های داخلی (اسرائیل) تهدیداتی به مراتب بزرگتر از تهدید ایران هستند. ایران مشکلی است که همیشه وجود خواهد داشت و باید تا جایی که می‌توانیم این تهدید را از خود دور کنیم.

پاردو همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره اظهار نظرهای توئیتری برخی سران سیاسی جهان مانند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفت: زمانی که یک رهبر از طریق توئیتر به صورت مستقیم با مردم صحبت می‌کند، نقش مهمی در جنگ سایبری ایفا می‌کند. سران دنیا نباید این مسئله را که توئیتر می‌تواند از طریق دشمنانشان علیه آنها استفاده شود، دست‌کم بگیرند.

ژنرال «امیر ابوالعافیه» معاون ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی نیز در این همایش گفت: حتی با وجود توافق هسته‌ای با غرب، ایران هنوز هم تهدیدی برای اسرائیل است.

ابوالعافیه با ادعای اینکه گروه تروریستی داعش هنوز به طور کامل نابود نشده، گفت: آنها تغییر شکل داده و در حال بازیابی هستند. داعش هنوز هم تهدید است.

وی با بیان اینکه فاصله زمانی بین دو جنگ، کلید پیروزی یا بازدارندگی در جنگ بعدی است، افزود: ما رقابت شدیدی با ایران، حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی برای یافتن تهدیدات داریم و باید با خلاقیت بیشتر، از آنها آماده‌تر باشیم.

سرتیپ امیر ابوالعافیه (متوالید ۱۹۶۸) پیشتر رئیس شاخه برنامه‌ریزی ارتش بوده و در تیپ ناحال خدمت کرده است. او بعد از انتفاضه اول ترفیع درجه گرفت و در انتفاضه دوم فلسطین، جنگ اول و دوم لبنان و سه جنگ غزه نیز حضور داشته است