به گزارش جویباران،وزیر خارجه روسیه گفت: چین با کمک روسیه و شرکای بریکس خود، به زودی عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا می رباید.

به گزارش راشاتودی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: چین به زودی با حمایت روسیه و هند که از شرکای اصلی گروه بریکس هستند، عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان را از آمریکا تصاحب خواهد کرد و جایگاه اقتصاد اول دنیا را به خود اختصاص می دهد.

وی خاطر نشان کرد: تأثیر رشد اقتصادی گروه بریکس در اقتصاد جهانی و گروه جی ۲۰ ( ۲۰ کشور برتر اقتصاد دنیا) منجر به چند قطبی شدن جهان خواهد شد.

لاوروف گفت: معتقد هستم که همتایان غربی ما در گروه جی ۲۰ بیش از گذشته متوجه این موضوع شده اند که باید چانه بزنند و همچنین نیازمند به رسیدن توافق با بریکس هستند.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: بریکس تنها نیست و متحدان خود را دارد که شامل عربستان سعودی، مکزیک، آرژانتین و اندونزی است. فکر می‌کنم که نیمی از گروه جی ۲۰ به دنبال شرکت کردن در فرآیند تصمیم گیری بریکس هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم در مورد چین صحبت کنیم باید بگویم که این کشور منابع اقتصادی و نیز منافعی هم در منطقه آمریکای لاتین دارد و می خواهد در این قسمت از جهان به دلیل اینکه منابع معدنی زیادی ندارد، سرمایه گذاری کند.

وزیر خارجه روسیه گفت: آمریکای لاتین نه تنها برای چین بلکه برای شرکت های روسی هم جذاب است و از آنجایی که حضور شرکت های روسی و چینی در آمریکای لاتین عمیق تر می شود، به شدت بر این باور هستم که پروژه های بیشتری در این آمریکای لاتین خواهد بود و بریکس و بانک توسعه نوین که بخشی از بریکس است به این پروژها ملحق خواهند شد.