به گزارش جویباران، منصور معظمی در حاشیه بازدید از کارخانه نساجی مازندران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کارخانه نساجی که یک سرمایه ملی محسوب می‌شود بلاتکلیف مانده است و به منظور رفع مشکلات آن، به همراه نمایندگان و مقامات محلی بررسی لازم صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به لحاظ مالکیت، کارخانه نساجی خصوصی است و دولت نمی‌تواند در این زمینه دخالت کند، افزود: باید راهی مشخص شود تا از طریق مشارکت، تشویق بخش خصوصی و حمایت سازمان گسترش مشکلات این کارخانه برطرف شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سازمان صنعت و معدن باید به توسعه صنعتی کمک کند، تصریح کرد: برای راه‌اندازی مجموعه‌هایی که در کشور سال‌هاست که بلاتکلیف مانده خوشبین هستیم تا مشکلات پیشروی آن‌ها رفع شود.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه امسال از سوی رهبری به تولید و اشتغال تاکید شده و مسئولان دولتی باید شرایط این امر را تقویت کنند، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های سازمان گسترش وزارت صنایع، نوسازی ایجاد اشتغال برای جوانان در جامعه است تا شعار سال محقق شود.

این مسوول بیان کرد: صنعت نساجی مورد تاکید دولت است چرا که از نظر سرمایه‌گذاری نسبت به دیگر صنایع، سرمایه کمتری نیاز دارد و اشتغالزایی بیشتری نیز در پی خواهد داشت.

معظمی در پایان این بازدید کوتاه نیز اظهار کرد: امسال دولت ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی برای نوسازی صنایع در کشور تخصیص داده است که اختصاص این تسهیلات از سوی کارگروه‌های استانی انجام می‌شود.