به گزارش جویباران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به پاکستان سفر کرده است، امروز دوشنبه، ۴ دی جداگانه، با رؤسای مجالس ترکیه و افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

بنابر این گزارش، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس ملی ترکیه در دیدار دوجانبه خود، بر ضرورت افزایش همکاری ها و توسعه روابط اقتصادی تأکید کردند.
اسماعیل قهرمان رئیس مجلس ترکیه، در این دیدار به افزایش روابط بین ایران و ترکیه اشاره کرد و روابط دو کشور را در حال گسترش دانست و گفت: تبادلات هیات های پارلمانی مکمل روابط دوجانبه است.
همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی با عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.
لاریجانی در این دیدار آمادگی ایران برای افزایش روابط ایران و افغانستان در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی را اعلام کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین حضور افغانستان در نشست راهکارهای مبارزه با تروریسم در پاکستان را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: به درستی تمام نقطه نظرات شما در لفافه و آشکارا در خصوص تروریسم مطرح شده است.
عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان نیز با یادآوری مشکلاتی که تروریست ها در منطقه ایجاد کرده اند، گفت: خواهشمندیم رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با توجه به نقش برجسته خود در بین کشورهای منطقه شرایط افزایش روابط با افغانستان را فراهم کند.