به گزارش جویباران،فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای در خصوص قرارداد با آدیداس صادر کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای را در خصوص قرارداد با آدیداس صادر کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

« فدراسیون فوتبال ایران در ابتدای امر اقدام به عقدتفاهم نامه ۴ ساله اسپانسری با آدیداس نمود که متاسفانه دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب عرضه کنندگان پوشاک خارجی در ایران به شماره ۶۰/۱۲۹۲۷۶ مورخ ۱۳۹۵/۶/۱۷ وزارت صنعت ، معدن و تجارت مانع از اجرایی شدن این قرارداد اسپانسری شده است لذا تنها راه چاره جهت استفاده از لباس های با کیفیت و با تکنولوژی کلیماکول آدیداس در جام جهانی همانطور که به هواداران شریف تیم ملی ایران از مدتها قبل وعده داده شده بود انعقاد قرارداد تجاری خرید البسه با تخفیف ۷۰درصد بوده است که بسیاری از کشورهای دنیا مانند الجزایر، مصر، بوسنی، ولز و …. نیز چنین قرارداد تجاری مشابه‌ای را با آدیداس دارند.

این قرارداد تجاری یک‌ساله است و از نکات حائز اهمیت این قرارداد یک‌ساله می‌توان به دریافت ۱۵ درصد بعنوان «رویالتی»(درصد حق فروش پیراهن تیم ملی در سراسر جهان ) اشاره نمود که در تفاهم نامه اسپانسری ۴ ساله نبوده است، از این ناحیه هر لباسی که آدیداس به فروش می رساند ۱۵% بابت آن به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت می نماید که انتظار فدراسیون از این بند قرارداد ۱/۵ میلیون یورو درآمــد پیش بینی می‌گردد.

فدراسیون فوتبال با توجه به محدودیت ها و انتظارات تماشاگران فهیم ایرانی، بهترین انتخاب را نموده است تا با یکی از بهترین برنده های البسه ورزشی در جام جهانی حاضر شود. فدراسیون فوتبال این انتخاب را نه تنها بی شرمانه نمی‌داند بلکه آن را تلاش در راستای حرکتی میهن پرستانه تلقی می‌نماید».