به گزارش جویباران، هنوز مدت زیادی از انتشار خبر افزایش قیمت حامل‌های سوختی از سوی دولت نگذشته و هنوز این موضوع قطعیت پیدا نکرده بازار مواد غذایی دچار تلاطم شده و کالاهای بسیاری دستخوش تغییرات قیمتی شدند.

گزارش میدانی از بازار از این حکایت دارد که قیمت اکثر کالاهای مصرفی مردم با شیب خاصی رو به افزایش است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر کیلوگرم گوشت بسته بندی ۲ کیلویی یخ زده با افزایش ۲۰ هزار تومانی به ۸۰ هزار تومان رسیده است، همچنین مرغ بسته بندی یک کیلوگرمی از ۸ هزار و ۵۰۰ تومان به ۹ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج ایرانی هر کیلوگرم از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان، چای ۷۰۰ گرمی از ۱۶ هزار تومان به ۲۱ هزار تومان، ماهی از کیلویی ۱۷ هزار تومان به ۲۵ هزار تومان، ماست ۲۵۰ گرمی از ۳ هزار تومان به ۳۹۰۰ تومان، شیر ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۸۰۰ تومان، خامه ۱۰۰ گرمی از ۲ هزار تومان به ۲۵۰۰ تومان، میگو سوخاری ۹۰۰ گرمی از ۱۸ هزار تومان به ۲۳ هزار تومان، صابون ۶ تایی از ۴ هزار و ۵۰۰ تومان به ۶ هزار تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت تخم مرغ هم طی روزهای اخیر با ثبت رکورد جدید هر شانه با قیمت ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در حالی شاهد افزایش قیمت کالاها در سطح شهر هستیم که هنوز نرخ جدید برای حامل های انرژی اعلام نشده و تا اجرای بودجه سال ۹۷ زمان بسیاری باقی مانده و مشخص نیست این تغییرات به چه دلیل و با تایید از سوی کدام یک از مراجع مسئول صورت گرفته است.

در حالی که هر روز روند رشد قیمت‌ها رو به رشد است و مسئولان وزارت صنعت در این باره سکوت پیشه کرده و بدون عکس‌العمل خاصی نظاره‌گر هستند.

افزایش قیمت‌ها در حالی صورت گرفته که مسئولان دولت بارها تاکید کردند اجازه افزایش قیمت نمی‌دهند اما، اینکه چگونه قیمت‌ها روند صعودی گرفته جای سئوال دارد.