به گزارش جویباران، اخیرا دو طنزپرداز روس از طریق تماس تلفنی با نیکی هیلی، سفیر آمریکا نزد سازمان ملل وی را درباره شرایط سیاسی یک جزیره خیالی (که وجود ندارد) دست ‌انداختند. در این گفتگو، نیکی هیلی بدون اینکه بداند دست انداخته شده است به طنزپرداز روس (که خود را نخست‌وزیر لهستان جا زده بود) اطمینان خاطر می‌دهد که ایالات متحده وضعیت جزیره خیالی «بینومو» را از نزدیک دنبال می‌کند و به روسیه «جایگاهشان را یادآوری خواهد کرد».

در این ماجرا، نیکی هیلی متوجه طنز ماجرا نشد و نه تنها درباره یک جزیره خیالی اظهار نظر کرد، بلکه باور کرد که در حال گفتگو با ماتئوس موراویسکی، نخست‌وزیر لهستان است.

در فایل صوتی این مکالمه ۲۲ دقیقه‌ای از سوی طنزپردازان روس منتشر شده است، نخست‌وزیر کذایی لهستان، از نگرانی خود درباره دخالت روسیه در امور سیاسی یک جزیره خیالی در دریای چین‌جنوبی به نام «بینومو» سخن گفت. با این حال، هیلی در پاسخ ادعا می‌کند که ایالات متحده وضعیت این جزیره را با دقت دنبال می‌کند.

در فایل صوتی منتشر شده، یکی از طنزپردازان روس – به عنوان نخست‌وزیر کذایی لهستان – به هیلی می‌گوید که «آیا بیمونو را می‌شناسید. آن‌ها اعلام استقلال کرده‌اند. آن‌ها انتخابات داشته‌اند، و ما گمان می‌کنیم که روس‌ها در آنجا دخالت کرده‌اند». و نیکی هیلی با اطمینان پاسخ می‌دهد: «بله، البته آن‌ها چنین کرده‌اند، قطعا».

در بخش دیگری از این گفتگو، طنزپرداز روس می‌گوید «و هم‌اکنون بینومو وضعیت در شرایط چین‌جنوبی را بیش از پیش تشدید می‌کند». و هیلی در پاسخ می‌گوید: «و ما از آن آگاه هستیم. ما (وضعیت) را از نزدیک پیگیری می‌کنیم. و فکر می‌کنم که ما به نظارت بر آنچه در دریای چین جنوبی در حال انجام آن هستیم ادامه خواهیم دادم».

در ادامه نیکی هیلی حتی پس از اینکه طنزپرداز روس (به عنوان نخست‌وزیر لهستان) سوالاتی دربارۀ کوین اسپیسی، بازیگر مشهور آمریکایی که به آزار جنسی متهم شده است و همچنین پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین مطرح می‌کند، متوجه نمی‌شود که درگیر یک مکالمۀ طنز است.

متن این بخش از گفتگو بین طنزپرداز روس (به عنوان نخست‌وزیر کذایی لهستان) و نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل به این شرح است:

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «مایلم گفتگویمان را با چیزی دور از سیاست به پایان ببرم. آیا امروز مصاحبۀ شوکه کنندۀ آقای پروشنکو را خواندید؟»

نیکی هیلی: «نه، اما باید این کار را انجام دهم».

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «او [رئیس جمهور اوکراین] گفت که کوین اسپیسی در سال ۲۰۱۵ میلادی از اوکراین بازدید کرده است».

نیکی هیلی: «بله، خنده دار است».

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «و در هنگام صرف شام، اسپیسی شروع به لمس رئیس جمهور [اوکراین] کرده و دستش را روی زانوی او گذاشته است».

نیکی هیلی: «عجب کاری!!!»

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «بله، دیوانگی است».

نیکی هیلی: «واقعا خنده‌دار است. من حتما باید این مصاحبه را ببینم.

در اواخر این مکالمه،‌ نخست‌وزیر کذایی لهستان، در گفتگو با نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل به ماجرای دست‌درازی و آزار و اذیت جنسی ترامپ علیه نخست‌وزیر پیشین لهستان (که یک زن بود) در سال ۲۰۱۲ اشاره می‌کند که با تعجب سفیر آمریکا مواجه می‌شود و هیلی همچنان متوجه نمی‌شود که سرکار گذاشته شده است و این مکالمه تماما طنز است.

این بخش از گفتگوی تلفنی بین نخست‌وزیر کذایی لهستان و نیکی هیلی به شرح زیر است:

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «همچنین نخست‌وزیر پیشین ما به من گفت که در سال ۲۰۱۲ از سوی آقای ترامپ مورد آزار و اذیت (جنسی)‌ قرار گرفته است».

نیکی هیلی: «واقعا؟»

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «بله، وی به من (این ماجرا را)‌ گفت».

نیکی هیلی: «اوه!»

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «بله، اینکه دیگران را در این موارد متهم کنند، به مسئله روز تبدیل شده است».

نیکی هیلی:‌ «درسته، درسته، الان، زمان جالبیه و اتهامات زیادی مطرح می‌شود، اما به کارمان و تلاش برای تمرکز بر آنچه می‌توانیم انجام دهیم و به پیش رفتن و به‌سرانجام رساندن کارها  ادامه می‌دهیم».

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «بله، صحیح است. این مُد روز  شده است. من می‌دانم که وی (نخست‌وزیر پیشین لهستان) هم‌اکنون از این بابت که او (ترامپ) را به شیوه‌ای گستاخانه رد کرده است، متأسف است».

نیکی هیلی:‌ «وای! این شاید چیزی باشد که به آن نیاز بوده است. وای!»

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «چگونه می‌توانیم در آینده با شما مرتبط شویم».

نیکی هیلی: «هر موقع که تمایل داشتی می‌توانی به این شماره زنگ بزنی و هر موقع بخواهی که مرتبط شوی و با من صحبت کنی، من آن زمان را اختصاص خواهم داد».

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «خیلی خوب».

نیکی هیلی: «خیلی ممنون و از تماس‌تان سپاسگزارم».

نخست‌وزیر کذایی لهستان: «من هم از تماس سپاسگزارم خانم سفیر».