به گزارش جویباران، احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارت زرد اخیر مجلس به بیژن زنگنه وزیر نفت درباره طرح برندینگ در عرصه واگذاری سوخت، گفت: در واکنش به این کارت زرد، حرکت بسیار ناشایستی از سوی وزارت نفت و شرکت ملی پخش اتفاق افتاده است.

وی افزود: با حکم مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور، تعدادی از مسئولان استانی این شرکت در حوزه‌هایی که نمایندگانشان در زمره طراحان سوال از وزیر نفت بوده‌اند، برکنار شده‌اند.

علیرضابیگی گفت: علت برکناری این مدیران استانی شرکت پخش، قصور آنها در عدم تلاش کافی به‌منظور اقناع نمایندگان سوال‌کننده از وزیر و کارت زرد مجلس به وی عنوان شده است.

وی ادامه داد: در این راستا مدیران شرکت پخش استان‌های خراسان رضوی، یزد ، اصفهان و آذربایجان شرقی از کار برکنار شدند، که البته با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، شنبه شب، حکم بازگشت مدیر آذربایجان شرقی به کار صادر شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت یادداشتی خطاب به مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور نوشته و تصریح داشته است که هرچند اقدام وی در برکناری چند مدیر استانی این شرکت صحیح بوده و آنان سزاوار چنین برخوردی بوده‌اند، اما در ادامه، از وی خواسته است که درباره مدیر شرکت پخش در آذربایجان شرقی رأفت به خرج دهد تا او بر سر کار خود بازگردد.

وی در ادامه عنوان داشت: تعداد مدیران استانی شرکت پخش وزارت نفت که قرار بود، با آنان به‌واسطه کارت زرد مجلس به آقای زنگنه برخورد صورت گیرد، هشت نفر بودند که البته فعلاً سه مدیر معزول شده‌اند و برای آنان حکم مشاوره زده شده است.

عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی از این واکنش وزارت نفت به کارت زرد مجلس به‌عنوان اقدامی ناشایست نام برد و تصریح کرد: مجلس به عنوان نهادی ناظر وظیفه خود را در طرح سوال از وزرا انجام می‌دهد و درست نیست که انتقام آن از کارگزارانی گرفته شود که در حال انجام وظایف خود بوده‌اند.