به گزارش جویباران،محمدرضا حسن خانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی براینکه نرخ‌های دولت برای بنزین، حتی نصف قیمت جهانی هم نیست؛ اظهار داشت: اگر می‌خواهیم هزینه بنزین را مطابق با قیمت جهانی افزایش دهیم، باید حقوق کارمندان و کارگران مان را هم مطابق با قیمت جهانی کنیم.

وی افزود: اگر بعضی از هزینه‌ها را با قیمت جهانی مقایسه می‌کنیم باید درآمد‌های مردم را نیز با قیمت جهانی مقایسه نماییم که البته خیلی معقول نیست همه چیز را با قیمت جهانی بسنجیم. در حال حاضر هیچ یک از هزینه‌ها از جمله هزینه اجاره بها، دارو و درمان، غذایی و… براساس قیمت جهانی براورد نمی‌شود. حتی در کشور بسیاری از هزینه‌ها کمتر از هزینه‌های دنیا است بنابراین طبیعی است که قیمت بنزین کمتر از قیمت جهانی اش باشد.

وی تصریح کرد: البته بسیاری از هزینه‌های ما بیشتر از هزینه‌های متداول در جهان است به طور مثال هزینه اتومبیل در داخل نسبت به قیمت جهانی بسیار بالاتر است اگر دولت می‌خواهد نرخ بنزین را به قیمت جهانی تبدیل کند باید هزینه اتوموبیلی که بنزین مصرف می‌کند را نیز جهانی کند و به تبع آن نیز درآمد‌ها جهانی شوند.

امیرحسن خانی در پایان با بیان این که بیان چنین سخنانی چندان کارشناسی شده نیست خاطر نشان کرد: دولت مشکل درآمد دارد و باید این مشکل حل شود در حال حاضر نمایندگان در حال تهیه طرحی هستند تا دولت بتواند از بخش‌هایی که مالیات نمی‌گیرد برای جبران درآمدش مالیات اخذ کند.