به گزارش جویباران،سایت «فوتبال ترایب» اندونزی رده‌بندی ۱۰ لژیونر آسیایی برتر شاغل در فوتبال اروپا در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد که براین اساس سون هیونگ‌مین، مهاجم تیم ملی کره جنوبی که در تاتنهام انگلیس عضویت دارد، عنوان برترین لژیونر آسیایی شاغل در فوتبال اروپا را از آن خود کرد.

علیرضا جهانبخش، مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان هم که برای AZ آلکمار هلند بازی می‌کند، پس از مایا یوشیدا، بازیکن تیم ملی ژاپن که در ساوتهمپتون انگلیس عضویت دارد، رده سوم این رده‌بندی را به خود اختصاص داد.

این سایت درباره علیرضا جهانبخش نوشت: «علیرضا یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان لیگ هلند است. این بال ایرانی همچنین در محوطه جریمه حریف نیز بازیکنی خطرناک است. عملکرد او در سال ۲۰۱۷ با مجموع ۲۳ گل‌زده و پاس گل درخشان بوده است. جهانبخش همچنین در تیم ملی ایران عملکردی فوق‌العاده داشت و کمک شایانی به تیم ملی کرد تا اولین تیم آسیایی راه‌یافته به جام جهانی لقب بگیرد. کارلوس کی‌روش، سرمربی ایران قطعاً در جام جهانی ۲۰۱۸ روی جهانبخش حساب خواهد کرد».

در این رده‌بندی همچنین یوتو ناگاماتو (ژاپن/ اینتر ایتالیا)، هوانگ هی‌چان (کره جنوبی/ سالزبورگ اتریش)، کریم انصاری‌فرد (ایران/ المپیاکوس یونان)، شینجی اوکازاکی (ژاپن/ لسترسیتی انگلیس)، سردار آزمون (ایران/ روبین‌کازان روسیه)، کئون چانگ‌هون (کره جنوبی/ دیژون فرانسه) و یویا کوبو (ژاپن/ خنت بلژیک) به ترتیب رده‌های چهارم تا دهم را به خود اختصاص دادند.