به گزارش جویباران، آیت‌الله علی معلمی در گفت‎وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه ۹‌دی یادآور حماسه‌ای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، اظهار کرد: در هیچ جای دنیا رهبری با این درایت وجود ندارد که همگان را دعوت به حفظ اتحاد کند تا در جامعه خودکامگی ایجاد نشود و این موارد را می‌توان در ۹دی مشاهده کرد.

وی افزود: فتنه گران داخلی و خارجی به رهبری استکبار، محوریت نظام که امامت و ولایت بود را هدف قرار دادند و در روز عاشورا به سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) اهانت کردند که بدنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی و محو کردن ولایت فقیه در کشور بودند.

امام جمعه شهرستان قائم‎شهر، تصریح کرد: از آنجایی که امامت با شیره جان ملت ایران عجین شده بود نسبت به امامت و ولایت اهانت انجام دادند و در خدمت متامع استکبار برای تضعیف جمهوری اسلامی و ایجاد بستر سازش سردمداران جمهوری اسلامی با آمریکا بودند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، یادآور شد: اگر رابطه آمریکا با ایران با تعامل فرهنگی باشد قطعا مورد استقبال محوری اسلامی است اما استکبار آمریکا هر جایی که ورود می‌کند می‌خواهد به ملت‌ها زور بگوید بنابراین در این شرایط خباثت‌آمیز فتنه، ملت هوشیار ایران دیگر تحمل خود را از دست داد و بدون هیچ دستگاهی در ۹‌دی ۸۸ مردم به خیابان ریختند.

این نماینده تصریح کرد: در ۹دی اجتماعی همچون ۲۲ بهمن ماه و روز جهانی قدس و حتی عظیم‌تر از آن روزها تشکیل شد و در واقع ملت یک بار دیگر خودجوش و با تحرک و فعال برای دفاع از امامت و به عرصه آمد و به دشمن نشان داد که در چه خیال خامی قرار دارد و در خواب خرگوشی به سر می‌برد و این ملت، ولایت و امامت را از جان خود عزیزتر نگه می‌دارد و برای دفاع از این نظام از جان خود نیز مایه می‌گذارد.

معلمی عنوان کرد: ۹دی روز عبرتی برای دشمنان و بیماردلان و بدخواهان است تا به این روز فکر کنند و اندیشه تضعیف امامت و ولایت و ایجاد فاصله میان امت و امام را از سر خود دور کنند که در غیر این صورت اگر خدای نکرده عوامل فتنه تحرکات نادرستی پدید آورند در این حالت حضور ملت است که آنان را سرکوب و از نظام و امامت و ولایت دفاع خواهد کرد.