به گزارش جویباران،جف فلیک سناتور جمهوریخواه و از منتقدان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه ای بی سی تاکید کرد: اگر ترامپ به دنبال دور دوم ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ باشد، احتمالا با رقابت های درون حزبی مواجه خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: من بر این باورم که اگر رئیس جمهور بخواهد در رقابت های انتخاباتی ۲۰۲۰ شرکت کند، اگر به مسیری که فعلا در آن قرار دارد، ادامه دهد، این مساله موجب خواهد شد تا بسیاری از رای دهندگان را از دست خواهد داد و آنها به دنبال انتخاب فرد دیگری خواهند بود.

سناتور جمهوریخواه هشدار داد: شاید ترامپ برای رقابت های مقدماتی ۲۰۲۰ از سوی حزب جمهوریخواه دعوت شود تا در نهایت نامزد اصلی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری معرفی شود.

فلیک از جمله معدود سناتورهای جمهوریخواه است که علنا از سیاست های ترامپ انتقاد کرده است.

وی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا قصدی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ دارد، گفت: من احتمال چیزی را رد نمی کنم ولی این مساله فعلا جایی در برنامه های من ندارد.

چارلی دنت از جمهوریخواهان ارشد میانه رو در مجلس نمایندگان آمریکا نیز در سخنانی وفاداری کورکورانه این حزب نسبت به ترامپ را به شدت محکوم کرد و گفت: مساله، وفاداری به این مرد است. به رئیس جمهور. برای برخی ها، وفاداری کافی نیست. شما باید از این مساله ناراحت و خشمگین باشید.

وی افزود: من به طرفداران و حامیان گفته ام، اگر من خودم را به خاطر آنها آتش بزنم، آنها باز هم شکایت می کنند که دمای شعله های آتش کافی نیست.