به گزارش جویباران، مرکز پژوهش‌های اسرای فلسطین اعلام کرد که شمار کودکان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی طی سه هفته گذشته به ۳۵۰ تن رسیده است.

ریاض الأشقر سخنگوی رسانه‌ای مرکز مطالعات اسرای فلسطین گفت: از زمان اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، شمار کودکان فلسطینی در بند زندان‌های این رژیم، ۱۷ درصد افزایش یافته است. همچنین از لحظه اعلام تصمیم ترامپ درباره قدس تاکنون، ۶۰۰ شهروند فلسطینی بازداشت شده‌اند که یک سوم آن‌ها کودک هستند.

وی افزود: با توجه به ادامه بازداشت‌ فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی، احتمال افزایش شمار کودکان در بند این رژیم طی روزهای آینده وجود دارد.

سخنگوی رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های اسرای فلسطین در ادامه گفت که نظامیان رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر ۶۰۰ شهروند فلسطینی را بازداشت کرده‌اند که حدود ۲۰۰ تن از آن‌ها کودک هستند.

وی افزود: رژیم اشغالگر با هدف ترساندن کودکان از مشارکت در انتفاضه مردمی فلسطین، به شکل وحشیانیه‌ای آن‌ها را دستگیر می‌کند و نظامیان صهیونیست به محضر دستگیری این کودکان آن‌ها را از ناحیه فوقانی بدن، مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و یا سگ‌های پلیس را به جان آن‌ها می‌اندازند. سپس در حالی که ضرب و شتم آن‌ها ادامه دارد، به مراکز بازجویی منتقل می‌شوند و در آنجا نیز در معرض انواع شکنجه‌ها قرار می‌گیرند.

الأشقر ضمن هشدار درباره سیاست هدف قراردادن کودکان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی، گفت: هدف قرار دادن کودکان فلسطینی پیامدهای منفی برای این کودکان دارد و آینده آن‌ها را نابود می‌کند.

وی افزود: کشتار کودکان فلسطینی، بازداشت، شکنجه و تبعید آن‌ها اقدامی غیرقانونی است که اسرائیل آن‌ را به صورت برنامه‌ریزی شده دنبال می‌کند.

سخنگوی رسانه‌ای مرکز مطالعات اسرای فلسطین از جامعه بین‌الملل خواست که به مسئولیت‌های خود در قبال کودکان فلسطینی از جمله اجرای معاهدات بین‌المللی در زمینه حقوق بشر به‌ویژه توافقنامه حقوق کودک که هرگونه اعمال خشونت علیه کودکان را ممنوع اعلام کرده است، عمل کند.