به گزارش جویباران، رحمت الله عشقی واسوکلایی در خصوص تخریب یک بنای غیر مجاز، اظهار کرد: یک واحد منزل مسکونی غیر مجاز با متراژ ۱۵۰ متر مربع در اراضی کشاورزی هزار جریب شهرستان گلوگاه با حکم دادستانی در روستای نیالا قلع و قمع شد.

وی افزود: فرد متخلف که در ایام تعطیل مبادرت به ساخت و ساز این بنا می نمود پس از اظهار شکوائیه از سوی اداره جهاد کشاورزی شهرستان مبنی بر ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی ، پرونده در دستور کار دادستانی برای رسیدگی به این تخلف قرار گرفت.

دادستان گلوگاه با بیان اینکه فرد خاطی فاقد هرگونه پروانه ساخت از نهاد و دستگاه های زیربط می‌باشد،‌ گفت: جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه بعنوان متولی امر و مجری قانون در ممانعت از ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی ضمن اعلام شکوائیه و اخطار برای توفق از ساخت ساز در زمین کشاورزی، این فرد بعلت تخلف از برخوداری هرگونه امتیاز و خدمات مشترکین آب، گاز و تلفن محروم شده و با تشخیص مرجع قضائی شهرستان، حکم تخریب و قلع و قمع این واحد مسکونی اعلام و صادر شد.

عشقی در خاتمه با اشاره به اجرای حکم یادآور شد: مالک این واحد مسکونی سال ۹۲ بدون اخذ هرگونه پروانه ساخت اقدام به واحد مسکونی نموده است.