به گزارش جویباران، هیج چیز بدتر از دندان‌های سیاه، تیره و لک دار نیست که روشن و سفید به نظر نیایند. به نقل از سلامت نیوز، دندان‌های لک دار نه تنها بدنما هستند، بلکه میتوانند اعتماد به نفس شما را هم تحت تاثیر قرار دهند. دلیل این تیرگی هرچه باشد غذا، قهوه، چای، و سیگار از شایعترین دلایل هستند.

 

لبخندتان را زیبا‌تر کنید

 

راهی را برای روشن کردن دندان‌های رنگ و رو رفته خود انتخاب کنید و در صورتی که از نتایج راضی بودید، با مراقبت‌های خانگی، از دندان‌های خود مواظبت کنید.

اگر دلیل تیرگی دندان‌های شما پلاک‌ها هستند، سیب میتواند دندان را تمیز کرده و مواد لکه زا را از بین ببرد. سیب میتواند باکتری‌های به دام افتاده روی دندان یا بین آن‌ها را از بین ببرد و در همان حال لکه‌های سطح دندان را بسابد. به گفته دندانپزشکان، بهترین راه برای رفع لکه‌ها از دندان، مسواک زدن فوری دندان است.

اگر دلیل تیرگی دندان تان، کشیدن سیگار است، از یک ژل سفید کننده برای برداشتن لکه‌های ناشی از نیکوتین استفاده کنید. لکه‌های زرد و قهوه‌ای تنباکو لایه خارجی دندان را تحت تاثیر قرار می‌دهند، اما در لایه زیرین عاج دندان نفوذ نمی‌کنند. بنابراین، بهترین کار اینست که از یک ژل ملایم پیروکسید استفاده کنید.

اگر علت تیرگی دندان، رنگ رفتگی‌های مرتبط با سن است، ابزار‌های سفید کننده خانگی می‌توانند لبخند جوانی را به لب‌های شما بازگردانند. با بالا رفتن سن، مینای دندان شروع به فرسایش می‌کند و دندان‌ها نیمه شفاف شده و بافت زرد منفذ دار زیر مینا نمایان می‌شود.

با استفاده از ابزار‌های سفید کننده خانگی، که در داروخانه‌ها یافت می‌شوند، رنگ رفتگی‌ها جای خود را به لبخند زیبای جوانی می‌دهند. مداد سفید کننده سرشار از عناصری مانند کاربامید پروکسید است که در مدتی کمتر از یک هفته سفیدی چشمیگری را به دندان‌ها می‌بخشد.