به گزارش جویباران،اداره حفاظت از قانون اساسی در ایالت نوردراین وستفالن آلمان نگران شبکه‌ای است که زنان افراطی در این ایالت به‌وجود آورده‌اند.

به گزارش شبکه خبری دویچه‌وله، در فعالیت‌های گروه‌های افراطی، زنان جایگزین مردان شده‌اند زیرا همسران آنها زندانی‌ هستند.

فرایر بوکهارد، رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی در ایالت نوردراین وستفالن آلمان به روزنامه فرانکفورتر آلگماینه گفته است که اداره زیر مسئولیت او، شبکه‌ای متشکل از ۴۰ زن را زیر نظر دارد.

اداره حفاظت از قانون اساسی سازمان امنیت داخلی جمهوری فدرال آلمان است و وظیفه آن جمع‌آوری اطلاعات درباره خطرات تهدیدکننده امنیت کشور و مردم و یا اقداماتی است که قانون اساسی آلمان را نقض می‌کنند.

به گفته فرایر بوکهارد، این شبکه زنان دارای برنامه‌ای کامل با جهت‌گیری سلفی است؛ از نگهداری و تربیت کودکان گرفته تا آشپزی و تفسیر اصول و مقررات افراطی و تبلیغات تحریک‌آمیز. رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی ایالت نوردراین وستفالن می‌افزاید، این شبکه فعالیت تبلیغاتی گسترده و ماموریت تهاجمی در اینترنت دارد.

فرایر بوکهارد می‌گوید: زنان سلفی فرزندان خود را از دوران کودکی آموزش می‌دهند. از این طریق سلفی‌گری تبدیل به یک رابطه‌ی خانوادگی می‌شود. به عبارت دیگر، چیزی در حال به‌وجود آمدن و شکل‌گیری است که از بین بردن آن بسیار سخت است: یعنی جامعه سلفی.

رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی ایالت نوردراین وستفالن تاکید می‌کند، هرچند هر فرد سلفی، یک تروریست نیست اما هر تروریست که ما در سال‌های اخیر در اروپا دیده‌ایم، با یک جمع یا محفل سلفی مرتبط بوده است.

به گفته این مقام آلمانی، سلفی‌گری اکنون به یک نوع افراط‌گرایی در داخل آلمان تبدیل شده است.