به گزارش جویباران،سخنگوی ارتش ملی دولت مستعفی یمن در ادعایی خود ساخته گفت: نیروهای ما چند روز پیش یک عملیات قاچاق اسلحه از ایران به حوثی‌ها را متوقف کرده‌اند.

به گزارش ابابیل نت، عبده مجلی، سخنگوی ارتش ملی دولت مستعفی یمن مدعی شد که نیروهای دولت مستعفی یمن چند روز پیش توانسته‌اند محموله سلاح ایران به حوثی‌های یمن را متوقف کنند و نیروهای ائتلاف عربی نیز توانسته‌اند تعدادی اسلحه را در قایق های ماهیگیری کشف و ضبط کنند.

وی در ادامه گفت: ارتش ملی و دستگاه‌های امنیتی با حمایت ائتلاف عربی با تمام عملیات قاچاق سلاح مقابله خواهند کرد و با آزادسازی بندر الحدیده که حوثی‌ها از آن سلاح وارد می‌کنند، تمام عملیات قاچاق سلاح متوقف خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در رابطه با مساله حمایت تسلیحاتی از یمن اعلام کرده است: ما هیچ‌گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد در غیر این‌صورت ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند؛ آنچه امروز در دستان مردم یمن هست سلاح‌هایی است که از دولت‌های قبل در پادگان‌ها وجود داشته، امروز مشاهده می‌کنیم یمن برای آنکه در مقابل تجاوز و حملات بی‌امان از خود محافظت کند به سراغ تکنیک‌های درونی رفته و این طبیعی است.

هم‌چنین علی‌اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی و مشاور رهبری در امور بین الملل در پاسخ به سوالی در خصوص برخی اتهامات در رابطه با مداخله ایران در امور یمن، گفت: در یمن کشورهای مرتجع عربی تحت عنوان ائتلاف عربی ضد یمن مداخله مستقیم کرده‌اند و ایران جز حمایت سیاسی و کمک‌های انسانی برای نجات مردم این کشور کار دیگری انجام نداده است.