به گزارش جویباران، وزارت خارجه سوریه در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه علیه همتای سوری خود اعلام کرد که اردوغان نمی‌تواند خود را از جنایت‌هایی که علیه مردم سوریه مرتکب شده، تبرئه کند.

وزارت خارجه سوریه در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه علیه همتای سوری خود واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منبعی رسمی در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه نمی‌تواند خود را از جنایت‌هایی که علیه مردم سوریه مرتکب شده، تبرئه کند.

اردوغان امروز در جریان کنفرانس خبری مشترک با همتای تونسی خود مدعی که «بشار اسد»، سوریه را ویران کرده و نمی‌توان بخشی از راهکار سیاسی در این کشور باشد.(جزئیات بیشتر)

این منبع عصر امروز (چهارشنبه) در واکنش به این اظهارات رئیس جمهوری ترکیه گفت که وی بار دیگر به دنبال انحراف افکار عمومی ترکیه بوده و با اظهارات همیشگی خود در تلاشی بی‌ثمر قصد دارد خود را از جنایت‌هایی که در حق مردم سوریه مرتکب شده، تبرئه کند.

این منبع سوری تأکید کرد که اردوغان ترکیه را به زندان بزرگی تبدیل کرده و اصحاب اندیشه و رسانه و هر کسی را که مخالف سیاست‌های مخربش است، سرکوب کرده است.

منبع مذکور با بیان اینکه که سیاست‌های اردوغان نه تنها سوریه را ویران کرده بلکه نتایج ویرانگری برای خود ترکیه نیز در پی داشته است، تأکید کرد که چنین شخصی نمی‌تواند موعظه و نصیحت کند.