به گزارش جویباران،این مرد که مشکوک به بیماری هپاتیت و ایدز است با چرب زبانی هایش زنان و دختران را طعمه خود قرار می داد و سپس به بهانه خواستگار آنها اقدام به سرقت طلا و عابربانک های زنان و دختران می کرد.

چندی قبل ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در جریان سرقت و فریبکاری مرد جوانی شدند که با طرح دوستی و خواستگاری از دختران و زنان با چرب زبانی اعتماد آنها را جلب کرده و سپس اقدام به سرقت طلا یا کارت های بانکی آنها کرده است.

همین کافی بود تا کارآگاهان به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۶ برای دستگیری متهم فریبکار وارد عمل شوند.

کارآگاهان در گام نخست پی بردند که متهم برای اجرای نقشه های فریبکارانه و شیطانی اش خود را با نام های مختلف معرفی کرده و طعمه هایش را در بیمارستان، مترو و مراکز شلوغ انتخاب کرده است.

بدین ترتیب ماموران با اقدامات فنی و پلیسی و تصویری که زنان از متهم داشتند تجسس های میدانی خود را آغاز کردند و عکس وی در اختیار حراست بیمارستان ها، مراکز تجاری و شلوغ و پلیس مترو قرار دادند تا اینکه روز ۲۳ آذر ماه مرد جوان وقتی پای در بیمارستان شهید رجایی گذاشت از سوی ماموران حراست شناسایی شد و در ادامه ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با حضور در بیمارستان موفق به دستگیری متهم شدند.

گفتگو با خواستگار فریبکار

فرزاد ۳۹ ساله که مدتی است درجواب آزمایش هایش متوجه بیماری هپاتیت و ایدز HIV شده ادعا می کند از زمانیکه متوجه بیماری ام شدم دیگر با طعمه هایم رابطه جنسی برقرار نکردم و هنوز بیماری ام تایید نشده و باید آزمایش های دیگری انجام دهم.

سابقه داری؟

۲ بار دستگیر شدم و هربار در اتهاماتم تبرئه شدم، یکبار در قم به اتهام زورگیری که وقتی برای شناسایی به محل های سرقت رفتم کسی مرا شناسایی نکرد و تبرئه شدم و یکبار هم در اصفهان گوشی سرقتی پیدا کرده بودم و آن را تحویل کلانتری دادم اما چون مدتی از آن استفاده کرده بودم پلیس آگاهی مرا دستگیر کرد که پس از تحقیقات پلیسی بیگناه شناخته شدم.

شغل؟

راننده اتوبوس بودم.

به چه جرمی دستگیر شدی؟

الان به جرم خواستگار قلابی و فریب دادن زنان و سرقت طلا و عابربانک دستگیر شدم.

چطور با طعمه هایت آشنا می شدی؟

تو خیابان و محل های شلوغ طعمه هایم را شناسایی می کردم و پس از چرب زبانی و اعتمادسازی ماجرای خواستگاری را مطرح می کردم.

چطور اعتمادسازی می کردی؟

پس از اینکه با آنها آشنا می شدم برای آنها خرید می کردم و با این ترفند دختران و زنان به من اعتماد می کردند.

ماجرای سرقت طلا چه بود؟

با یک خانم درخیابان دوست شدم و پس از اینکه برای او لباس و مانتو خریدم پیشنهاد ازدواج را مطرح کردم تا اینکه یک روز متوجه شدم دستبند طلایش خراب شده که طلا را به من داد که برایش درست کنم و پس از آن با هم به شمال رفتیم و در آنجا زنجیرش را گرفتم و وقتی به تهران آمدیم به خاطر اینکه دیگر کاری به من نداشت زنجیر طلایش را فروختم ولی از دستبند طلا بی اطلاع هستم.

عابربانک دخترجوان را چطور سرقت کردی؟

یک روز جلوی مترو دخترجوانی به سمتم آمد و ادعا کرد که گوشی موبایلش خاموش شده و از من خواست تا با گوشی موبایلم با پدرش تماس بگیرم که پس از آن با او طرح دوستی ریختم و چندباری با هم تلفنی صحبت کردیم. یک روز با هم به خیابان انقلاب رفتیم و ۴۰۰ هزار تومان برایش خرید کردم اما پس از آن دختر جوان دیگر جوابی نداد تا اینکه پس از یک هفته جوابم را داد و متوجه شده بود که عکس های خصوصی اش را دارم و وقتی در مورد ۴۰۰ هزار تومان پول صحبت کردم قرار گذاشت تا با هم به سینما برویم و بعد از آن پول را بازگرداند. داخل سینما بودیم که برادرش زنگ زد و دختر جوان ادعا کرد که باید زود برود و آنجا بود که کارت عابربانکش را به من داد.

شما بدهکار باشید کارت بانکی تان را در اختیار کسی قرار می دهید؟

دختر جوان می گفت که همان مبلغ ۴۰۰ هزار تومان داخل کارتش است.

یعنی شما بیگناهی؟

نه، اتهاماتم را قبول دارم اما همه آنها اتفاقی بود.

ازدواج کردی؟

بله ، یک ماه عقد بودم که همسرم متوجه کارهای من شد و از هم طلاق گرفتیم.

چطور دستگیر شدی؟

یک روز به خاطر بیماری قلبی ام به بیمارستان شهید رجایی رفتم و زمانیکه وارد بیمارستان شدم ماموران حراست به سراغم آمدند و دستگیر شدم، باور کنید راه فرار داشتم اما پاهایم سست شده بود و قدرت قدم برداشتن نداشتم.

شنیدم با یکی ازطعمه هایت هم در بیمارستان آشنا شدی؟

بله، ولی وقتی فهمیدم او نیز بیماری ایدز دارد دیگر قطع رابطه کردم و حتی به او پول هم دادم اما نمی دانم چرا از من شکایت کرده است.

خودت هم بیماری ایدز داری؟

مشکوک به هپاتیت هستم و برای ایدز هم باید آزمایش بدهم.

چطور متوجه بیماری ات شدی؟

راننده های اتوبوس هر ۶ ماه یکبار برای تایید سلامت بودنشان آزمایش می دهند که چندی قبل آزمایش دادم که جواب آن مشکوک به بیماری هپاتیت و ایدز بود که پزشکان گفتند باید ۳ ماه دیگر برای آزمایش های نهایی به هلال احمر بروم که دیگر دستگیر شدم.

وقتی فهمیدی بیمار هستی به رابطه هایت ادامه می دادی؟

نه، از آن زمان به بعد دیگر با کسی رابطه جنسی نداشتم.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

دستگیری من خدایی بود و می دانم به خاطر شکستن دل پدرم دستگیر شدم یا به اصطلاح « آه پدرم » مرا گرفت.

مگر با پدرت چه کار کردی؟

یک روز با پدرم درگیر شدم و با و جود اینکه پدرم آسم داشت او را به عقب هل دادم و روی زمین افتاد، وقتی پدرم از روی زمین بلند شد نفرینم نکرد ولی در چشمانش دیدم که دلش را شکستم و از دستم ناراحت است.

بعد از آزادی چه کار می کنی؟

به شهرمان می روم و دست پدرم را می بوسم و به پاهایش می افتم که مرا ببخشد. همان کار رانندگی اتوبوس را انجام می دهم و اگر جواب آزمایش هایم منفی باشد ازدواج می کنم و تشکیل زندگی می دهم و این قول را می دهم که دیگر دست به هیچ کار اشتباهی نزنم.

بنا به این گزارش، بازپرس پرونده با توجه به گسترده بودن اقدامات این متهم با تقاضای چاپ عکس فرزاد خواست تا کسانیکه در دام فریبکاری این خواستگار قلابی گرفتار شده اند به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در میدان نیلوفر مراجعه کنند.