به گزارش جویباران،روزهای پیش رو، روزهای حساسی برای کشتی ایران است، چراکه شمارش معکوس تعلیق احتمالی کشتی ایران تا چند روز دیگر به پایان می رسد و هنوز مشخص نیست، سرانجام خشم و جدیت کمیته بین المللی المپیک و همراهی اتحادیه جهانی با فدراسیون کشتی ایران چه خواهد شد.

در همین راستا رسول خادم چندی پیش به محض پایان نشست مجمع انتخابات ریاست فدراسیون کشتی راهی مقر اتحادیه جهانی در سوئیس شد و مذاکرات نسبتا رضایت بخشی را با نناد لالوویچ رئیس این اتحادیه انجام داد. اما ماحصل این گفتگو، تنها چند روز زمان بیشتر تا اعلام رای نهایی در خصوص تعلیق کشتی ایران بود. تعلیقی که پرونده علیرضا کریمی و شکست عمدی اش برابر حریف روس در مسابقات امیدهای جهان در لهستان برای کشتی ایران به همراه خواهد داشت.

به هر حال مجموعه فدراسیون کشتی همچنان به دنبال حمایت از سوی وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و حتی وزارت امور خارجه است تا شاید این پرونده ختم به خیر شود. در این راستا رسول خادم بزودی نشست ویژه ای هم با مسعود سلطانی فر، وزیر وزرش خواهد داشت تا شاید آخرین تلاش برای رهایی از تعلیق کشتی ایران نیز تا پیش از اعلام حکم نهایی صورت گیرد.

از سویی دیگر رسول خادم به عنوان عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی، هنوز چشم امید به نرمش کمیته بین المللی المپیک و حمایت اتحادیه جهانی دارد تا شاید حکم تعلیق کلی کشتی ایران را به حکم محرومیت برای مربی و کشتی گیر این پرونده تغییر و کاهش دهد. گفته می شود رئیس فدراسیون کشتی ایران به احتمال فراوان تا پیش از زمان اعلام حکم نهایی، سفر دیگری به سوئیس خواهد داشت تا آخرین رایزنی های خود با هیات رئیسه اتحادیه جهانی را انجام دهد.

آنچه مسلم است صدور حکم تعلیق کشتی ایران، محرومیت‌های سنگین و مختلفی را برای این رشته مدال آور و موفق ورزشی ایران به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به ممنوعیت حضور در تمامی رویدادهای رسمی بین المللی و همچنین لغو تمامی میزبانی‌های کشورمان اشاره کرد. با این وجود متولیان کشتی امیدوارند طی روزهای اخیر اتفاق مثبتی رخ دهد و محرومیت کمتری گریبانگیر این رشته شود.

اهالی کشتی در روزهای اخیر بارها به این نکته اشاره کرده اند که این موضوع، یک موضوع ملی است و بهتر است تمامی دستگاه های ذیربط و حتی شخص رئیس جمهور نیز در این زمینه ورود و دستورات لازم را صادر کند. چراکه با توجه به جدیت و فشار کمیته بین المللی المپیک، بحث تعلیق صرفا دامن کشتی را نخواهد گرفت و ممکن است در آینده ای نزدیک، کل ورزش ایران را تحت تاثیر قرار دهد.