به گزارش جویباران،سرویس اطلاعات آلمان اعلام کرد که شبکه‌ای تروریستی را شناسایی کرده است که در آن حدود ۴۰ زن عضویت داشتند. این شبکه در ایالت نورت‌راین وست فالیا شناسایی شده که پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان است.

«بورکهارد فرایر» رئیس نهاد حمایت از قانون اساسی در ایالت نورد راین وست‌فالیا در این مورد به روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه» گفت که این شبکه تروریستی دارای «گرایش‌های متعصبانه سلفی» است و این موضوع از تربیت کودکان تا اجرای قوانین و تدابیر علیه کسانی را که معتقد تلقی نمی‌شود، شامل می‌شود.

فرایر همچنین اعلام کرد که این افراد به تبلیغ دیدگاه‌های خود در شبکه جهانی اینترنت می‌پرداختند و افزود: «اگر این تصور غلط است که سلفی‌گری را با افراطی‌گری ارتباط دهیم، (باید بدانیم) که در سالهای اخیر هر تروریست اروپایی، عضوی از گروه‌های سلفی بوده است».

این مقام آلمانی همچنین گفت که این زنان کودکان را از سنین پایین آموزش می‌دادند و از این رو زنان به این منظور انتخاب شده‌اند چون بهتر می‌توانند در قالب یک شبکه به منظور مواردی که یاد شده، اقدام کنند.

این نهاد آلمانی همچنین هشدار داد که شکست داعش در خاورمیانه باعث شده است که شماری از تروریست‌ها از عراق و سوریه خارج می شوند و حضور آنان می‌تواند خطرآفرین باشد.