به گزارش جویباران، صلاح الزواوی مقدم السفراء و سفیر فلسطین در تهران با حسین امیر عبدالهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار کرد.

امیر عبدالهیان در این دیدار با اشاره به تحولات منطقه، اظهار داشت «اظهارات نسنجیده ترامپ موجب شد تا بار دیگر همه دنیا متوجه فلسطین و قدس شریف شود.وی افزود: ترامپ باید از موضع خود عقب نشینی کند. قدس شریف جزء لاینفک و أبدی فلسطین است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل ضمن اشاره به اتهامات کذب سعودیها در خصوص پرتاب موشک ایرانی توسط یمنی ها به ریاض خاطر نشان کرد: «جمهوری اسلامی ایران بر ارسال کمک های انسان دوستانه در یمن تأکید دارد  و تنها راه حل بحران در یمن را راه حل سیاسی می داند».

امیر عبدالهیان با اشاره به استقرار پایگاه های نظامی آمریکایی در منطقه سوریه گفت: آمریکایی ها به بهانه حمایت از کردها، اهداف موزیانه خود و رژیم صهیونیستی را در سوریه دنبال می کنند.صلاح الزواوی مقدم السفراء و سفیر فلسطین از حمایت های مؤثر جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین قدردانی کرد.

سفیر فلسطین ادامه داد: تشکیل کشور فلسطینی در کرانه و نوار غزه به پایتختی قدس شرقی، تنها یک خیال و تحقق آن غیر ممکن است. وی با اشاره به آشکار شدن چهره واقعی آمریکا خاطر نشان کرد: «ترامپ تنها مجری خواسته ها و اراده رژیم صهیونیستی است. صلاح الزواوی در پایان ، بر ضرورت حفظ وحدت میان جهان اسلام تأکید کرد.