به گزارش جویباران،منابع یمنی از تشدید حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به مناطق مختلف یمن خبر دادند.

به گزارش المیادین، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی ۱۰ بار دو بخش الخب و الشّعْف در شرق استان الجوف را هدف قرار دادند.

در پی حملات جنگنده‌های سعودی به بخش المطمه در الجوف، دو تن به شهادت رسیدند.

از سوی دیگر در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه اسلم در بخش عبس در استان حجه در غرب یمن، ۴ تن به شهادت رسیدند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی ۴ بار بخش مَوزع در جنوب غرب تعز را بمباران کردند.

نظامیان سعودی مناطق مختلف بخش رازح در استان صعده در شمال یمن را هدف حملات گسترده راکتی و توپخانه‌ای خود قرار دادند.

۱۳ تن از مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن در پی عملیات کمین منحصر به فرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه یَخْتُل در استان تعز، به هلاکت رسیدند.

یک منبع نظامی یمنی گفت که دو خودروی نظامی مزدوران منصور هادی در پی عملیات کمین منحصر به فرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در شرق بخش ساحلی المَخا در غرب استان تعز، منهدهم شد.

منطقه کاخ ریاست جمهوری و تپه سوفتیل در شرق شهر تعز همچنان صحنه درگیری‌ بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و مزدوران منصور هادی است.

شماری از مزدوران منصور هادی در پی حملات توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پادگان السّلان در بخش المصّلوب در شمال استان الجوف به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

نیروهای یمنی همچنین پادگان الخنجر متعلق به مزدوران رئیس‌جمهور فراری این کشور در بخش الخب و الشعف در شرق استان الجوف را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود به مناطق مختلف بخش نِهم در شمال شرق صنعا را با هدف پشتیبانی از پیشروی جدید مزدوران منصور هادی تشدید کردند. این در حالی است که مزدوران طی ماه جاری ده‌ها بار در پیشروی در این مناطق شکست خوردند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین ۲۰۰ بار مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه الحثیره در جیزان را بمباران کردند.

یک منبع نظامی یمنی گفت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی ۱۹۸ بار مناطق مختلف منطقه الحثیره را با هدف پیشتیبانی از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی که در تلاش هستند این منطقه را به کنترل خود در بیاورند، بمباران کردند.

در مقابل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن استحکامات نیروهای ارتش عربستان و سودان در منطقه مثعن، گذرگاه مرزی الطوال، تپه القمامه در جیزان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین مراکز تجمع نظامیان سعودی را در پایگاه‌های نهوقه، الخشباء، الشبکه، الهجله، و کوه السدیس در نجران و دو پایگاه المسیال و گذرگاه علب در عسیر را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

از یکم تا بیست و ششم دسامبر جاری (۱۰ آذر الی ۵ دی)، ۶۰۰ شهروند یمنی در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.