به گزارش جویباران، پاییز دل و دماغی برای باغچه باقی نمی‌گذارد، و این حالت با فرا رسیدن زمستان تشدید می‌شود. اما به نقل از فوت و فن با ایده‌های زیر می‌توانید بی‌رنگ و رو شدن باغچه پاییزی‌تان جلوگیری کنید!

 

۱۲ ایده جالب برای تزیین باغچه

 

۱- گل‌های پاییزه بکارید

گل‌هایی مانند کوکب، حسن یوسف، اطلسی و فلفل‌های زینتی برای اضافه کردن رنگ و جلا به باغچه‌های پاییزی عالی هستند. کوکب و اطلسی گل‌هایی پاییزه دارند و باغچه را از حالت دلگیری درمی‌آورند.

۲- گلدان‌های زینتی

گلدان‌های زینتی مانند بالش گل (این تنها یک نام فانتزی برای سبد‌های از پیش ساخته گیاهی است) و یا گلدان‌های فانتزی و با رنگ‌های روشن، همان چیزی است که باغچه پاییزی‌تان کم دارد.

۳- فلاور باکس رنگارنگ

این هم یک ایده دیگر برای افزودن رنگ به حیاط پاییزی‌تان. تعدادی فلاور باکس برای لبه پنجره‌هاتان تهیه کنید و آن‌ها را با گل‌هایی به رنگ پاییز پر کنید. یکی از گل‌های عالی برای این کار، گل داوودی است. این گل در انواع رنگ‌ها یافت می‌شود. برای ایجاد یک هارمونی زیبا در گلدان‌تان از رنگ‌های نارنجی، قرمز و زرد این گیاه استفاده کنید. می‌توانید این گل را در ترکیب با اطلسی و دیگر گل‌های پاییزه بکارید! امتحانش کنید!

۴- گیاه آرایی پاییزه‌ها!

این قسمت دیگر اندکی خلاقیت می‌خواهد! برای این کار از کدو حلوایی، انواع پیچک‌ها و گل‌های خشک شده استفاده کنید. این آیتم‌ها را به زیبایی در کنار هم بیارایید و اثری هنری درست کنید.

۵- گیاه مصنوعی + شیشه تراریوم‌

می‌دانم که گیاهان مصنوعی چنگی به دل دوستداران واقعی گل و گیاه نمی‌زنند، اما درست کردن چند تراریوم با آن‌ها و قرار دادن‌شان در گوشه و کنار حیاط، و حتی روی میزی درون بالکن، روحی تازه به فضا می‌بخشد.

۶- باغچه پاییزی برای پری‌ها!

دیش گاردنی با استفاده از ساکولنت‌ها و کاکتوس‌های مقاوم به سرما درست کنید و آن را با عناصر پاییزه مانند چند کدو تنبل و یا حتی مجسمه آن، تزئین کنید. روش ساخت دیش گاردن در مطالب قبلی بخش طبیعت آمده است.

۷- گلدان کدویی

محتویات داخل یک کدو تنبل را خالی کنید و در آن گل‌های پاییزه‌ای مانند اطلسی، داوودی و … بکارید. به این ترتیب علاوه بر استفاده از عناصر و رنگ‌های پاییزی در باغچه، از گلدانی تجزیه پذیر هم استفاده کرده اید!

۸- لولو سر خرمن!

این دیگر ایده‌ای ناب است که حیاط‌تان را بسیار بامزه می‌کند! با استفاده از مقداری گونی و کاه چند مترسک بسازید و آن‌ها را در جای جای حیاط و لای گیاهان قرار دهید. صورت مترسک‌تان را با رنگ‌های مقاوم به شستشو نقاشی کنید و با استفاده از وسایلی مانند دکمه، نگین و … تزئینش کنید!

۹-، تخته سیاه!

درون یک کدو حلوایی را خالی کنید و پوست آن را با رنگ سیاه رنگ بزنید. اجازه دهید رنگ خشک شود، سپس درون آن کوکب یا گل داوودی بکارید. چالا با استفاده از گچ هر جمله یا کلمه‌ای که می‌خواهید روی بدنه سیاه کدو بنویسید! این کدو را روی صندلی کهنه‌ای در جلوی در ورودی قرار دهید!

۱۰- مرد سفالی

این هم یک خلاقیت بی‌نظیر دیگر! با استفاده از سایز‌های مختلف گلدان‌های سفالی و مقداری کاه و رنگ این عروسک بامزه را بسازید. تعداد زیادی از این عروسک‌ها را بسازید و در جا‌های مختلف از باغچه‌تان قرار دهید.

۱۱- گلدان هالووینی بسازید

هالووین امسال گذشت، اما خیلی هم بد نیست که الان این گلدان هیجان انگیز را درست کنید. با استفاده از گل‌های پاییزی نارنجی رنگ، شاخه خشک درختان و عروسک‌های ترسناک، گلدانی جذاب بسازید. می‌توانید از علف‌های زینتی و حتی کدو تنبل هم برای تزئین استفاده کنید.

۱۲- با گونی گلدان بسازید

یک تکه گونی را به صورت ۲ لایه ببرید. لبه‌های لایه‌ها را به هم بدوزید. به این ترتیب شکل کلی گلدان‌تان ایجاد می‌شود. درون گلدان را پر از خاک کنید. حالا چند رنگ مختلف از گل‌های پاییزی را در ترکیب با هم درون گلدان بکارید. در چند بار آبیاری اول، مقداری از خاک گلدان هم با آب شسته می‌شود و از آن بیرون می‌زند، اما بعد از چند بار آبیاری دیگری خاکی از گلدان سرازیر نمی‌شود.