به گزارش جویباران، حجت الاسلام راستگو در مراسم بزرگداشت حماسه نهم که در جمع رئیس و کارکنان دادگستری شهرستان رامسر برگزار شد ضمن گرامیداشت نهم دی و روز بصیرت اظهار کرد: مردم نقاط مختلف کشور در چنین روزی صحنه ای ماندگار را در تاریخ ایران اسلامی خلق کردند و آن را برای همیشه به ثبت رساندند.

وی در ترسیم ابعاد ایجاد فتنه ۸۸ افزود: مقدمه ایجاد ۸ ماه اغتشاش و خرابکاری در جامعه در سال ۸۸، حضور برخی رجال سیاسی در ماه های قبل از شروع فتنه در خارج از کشور و دیدار با بعضی از تئورسین های ایجاد کودتاهای مخملی بود.

عضو مرکزیت شورای روحانیت رامسر با اشاره به اینکه رئیس دولت اصلاحات با جرج سوروس یهودی دیدار کرد و خیلی از سرفصل های فتنه ۸۸ آز آنجا شکل گرفت، گفت: برخی از آقازاده ها نیز دیدارهایی را در لندن و برخی کشور های دیگر با عناصر غربی برگزار کرده بودند که وقتی این پازل ها در کنار هم قرار گرفت، منتج به فتنه ۸۸ شد.

وی با اظهار اینکه بالاترین تراز دموکراسی در جهان در سال ۸۸ رقم خورد ولی فتنه گران این برگ زرین را تبدیل به مایه ننگی برای کشور کردند تصریح کرد: این جریان با کلید واژه تقلب، برخی فریب خوردگان را به خیابان ها کشاندند و چهره کشور در افکار جهانی لکه دار شد در حالی که برخی از لیدرهای همان جریان، بعد ها اعتراف کردند که وقوع تقلب در جمهوری اسلامی امکان پذیر نیست.

راستگو فتنه ۸۸ را یک خیانت بزرگ در ابعاد مختلف عنوان کرد و با بیان اینکه اولین خیانت فتنه گران، خیانت در برابر دین بود گفت: در ماه رمضان آن سال بصورت علنی در ملا عام روزه خواری کردند و یا در نماز جمعه با کفش نماز خواندند که این امر تعرض به احکام الهی بود.

وی افزود: بالاترین خیانت فتنه گران در حوزه عقیدتی در عاشورای سال ۸۸ رقم خورد که به پرچم و دستگاه امام حسین(ع) تعرض شد در حالی که امام حسین (ع) برای همه ادیان مورد احترام است.

راستگو با بیان اینکه در فتنه ۸۸ شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه سر داده شد در حالی که این جایگاه نخ تسبیح جامعه است و امام خمینی(ره) آن را ادامه ولایت رسول الله می دانست تاکید کرد: در هیج کجای دنیا، براندازی تحمل نمی شود ولی رهبر معظم انقلاب در آن سال از خود سعه صدر نشان دادند تا بساط فتنه جمع شود.

وی، خیانت سیاسی فتنه گران را کودتای مخملی دانست و گفت: فتنه گران شعار جانم فدای ایران سر دادند ولی هیچ گاه در تاریخ برای کشور سینه های خود را سپر نکردند.

مسئول دفتر فرهنگی دانشگاه آزاد رامسر با اشاره به خیانت فتنه گران در حوزه اقتصادی که دست اندازی و آتش زدن به اموال عمومی را موجب شد ادامه داد: تعدادی از اراذل و اوباشی که توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بودند در بازجویی های خود اعتراف کردند که از مهدی هاشمی برای اغتشاش آفرینی پول دریافت کرده بودند.

سخنران این مراسم گفت: قبل از انتخابات آقای هاشمی به رهبر انقلاب نامه بدون سلام ارسال می کند و در روز انتخابات همسر این شخص در برابر دوربین اعلام می کند که اگر نام موسوی به عنوان رئیس جمهور از صندوق ها بیرون نیاید، یعنی تقلب شده و همه باید به خیابان ها بیایند و فائزه هاشمی به صراحت علیه رهبری در آن دوران صحبت می کند که در این زمینه ما نباید واقعیت ها را کتمان کنیم.

نائب رئیس شورای روحانیت رامسر با اشاره به اینکه خیلی از این افراد سابقه مبارزاتی در قبل و بعد از انقلاب داشته اند ولی در دهه سوم انقلاب، مخالفت صریح در برابر انقلاب و ولی فقیه از خود نشان دادند ادامه داد: همین فتنه گران بودند که با خیانت خود، پیشنهاد تحریم های فلج کننده را به غرب دادند تا دولت را ساقط کنند که این امر در هیچ کجایی سابقه ندارد.

راستگو در پایان گفت: درست که وضعیت اقتصادی مناسب نیست ولی اکنون جامعه ی ما نیاز به بصیرت افزایی دارد زیرا همه ما موظف به حفظ جامعه اسلامی هستیم تا فتنه ای دیگر رخ ندهد.