به گزارش جویباران، علی ربیعی در سفر دو روزه خود به استان کردستان عدالت بین نسلی و عدالت منطقه‌ای را از برنامه‌های دولت در اقتصاد مقاومتی اعلام و عنوان کرد: اگر بخواهیم نابرابری‌ها را در مناطق کمتر توسعه یافته و میان استان‌های مرزی با مرکز از بین ببریم باید برنامه‌ها را به درستی اجرا کنیم.

ربیعی قانون اساسی ایران را یکی از مترقی‌ترین قوانین اساسی دنیا بیان کرد و افزود: قانون اساسی ما در درون خود به حدی اجتماعی روشنفکری است و عناصر برجسته دارد که با انجام بسیاری اقدامات نیز هنوز به آن نرسیده‌ایم.

وی دلیل عدم نیل به قانون را نبود برنامه مشخص دانست و اظهار کرد: دولت دوازدهم با برنامه در این جهت حرکت می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نوسان قیمت سکه و ارز در دوره قبل، ثبات قیمت‌ها را سبب پیش‌بینی پذیری سرمایه‌گذاری عنوان و خاطر نشان کرد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب موجب شده تورم قابل قبولی برای سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی اقتصاد ایجاد شده است.

وی با اذعان به اینکه در سال ۹۳ عده‌ای رشد را انکار کردند و اکنون نیز اشتغالزایی را انکار می‌کنند!، علت نامحسوس بودن اشتغال را بیکار ماندن دهه شصتی‌ها در دهه ۸۰ و انتقال آنها به این زمان ذکر کرد و گفت: حجم نیروی کاری که وارد بازار کار شد بیشتر از کار ایجاد شده بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید نابرابری‌ها را کم کنیم، اضافه کرد: بر این اساس در اختصاص بودجه اشتغال فراگیر بیشترین سهم را به استان‌های کمتر برخوردار داده‌ایم و استان کردستان یکی از آنها بود و در بخش اشتغال روستایی و عشایر کمترین نرخ تسهیلات یعنی ۴ درصد برای استان‌های مرزی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: گرایش ما در اشتغال بیشتر به سمت اشتغال‌های خرد و متوسط به پایین است و در این زمینه سهم مناسبی برای کردستان در نظر گرفته شده است.