به گزارش جویباران، علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر و سخنگوی کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی برخی اقلام، اظهار داشت: افزایش قیمت غیرمتعارف برخی اقلام مانند تخم مرغ در بازار موجب نگرانی مجلس شده است.

وی افزود: در کمیسیون کشاورزی هم ما این موضوع را به زودی در دستور کار قرار می‌دهیم و امیدواریم با پیگیری‌هایی که در این رابطه انجام می‌شود بتوانیم بخشی از این مشکلات را برطرف کنیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه ما با هر نوع گرانی و افزایش قیمت در شرایط فعلی مخالف هستیم، عنوان کرد: مردم در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند و به علت رکود و عدم تنظیم بازار توسط دولت قدرت خرید مردم اکنون مناسب نیست؛ به همین دلیل هر نوع افزایش قیمت موجب نارضایتی مردم در جامعه خواهد شد.

شاعری ادامه داد: اکنون ما شاهد هستیم قیمت بالای خودرو بازار را به هم ریخته و دولت کنترل لازم را ندارد، بازار خودرو را رها کرده و به بهانه افزایش تعرفه واردات از تیرماه سال جاری سامانه ثبت سفارش خودرو را بسته ولی هر روز شایعه می‌کنند که به زودی باز می‌شود و تعرفه‌ها را افزایش می‌دهیم.

وی بر همین اساس اضافه کرد: این تقاضای روانی در جامعه باعث متراکم شدن بازار شده و قیمت‌های خودرو را بعضا تا ۶۰ درصد افزایش داده و یک نوع نابسامانی در بازار خودرو می‌بینیم.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه این نابسامانی در بازار تخم مرغ هم قابل مشاهده و در این زمینه رکورد زده شده است، گفت: عموما مصرف مردم نان، گوجه فرنگی و تخم مرغ است و این اقلام جزو سبد اصلی قشر پایین جامعه است که اگر اینها گران شود واقعا موجب آسیب رساندن به سلامت، بهداشت و امنیت غذایی مردم خواهد شد.

وی در خاتمه به نامه کمیسیون کشاورزی به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی هم اشاره کرد و گفت: ما طی این نامه مراتب اعتراض خود را نسبت به گرانی‌های موجود به نمایندگی از ملت اعلام کردیم.