به گزارش جویباران،  آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جوانان و برنز بزرگسالان جهان با بیان اینکه تعلیق کشتی ایران اتفاق تلخی است که لطمه بزرگی به ورزش ایران وارد خواهد کرد گفت: راضیم من محروم شوم اما کشتی ایران تعلیق نشود.

علیرضا کریمی درباره احتمال تعلیق کشتی ایران از سوی کمیته بین المللی المپیک به دلیل کشتی نگرفتن او مقابل حریف اسراییلی در رقابت‌های کشتی آزاد امیدهای جهان اظهار کرد: خیلی در جریان جزییات این اتفاق و روند آن نیستم اما بدون شک این موضوع جدی است و IOC تحقیقات خود را بر روی این موضوع معطوف کرده است. امیدوارم چاره جدی و اساسی اندیشیده شود چرا که در آینده و در رقابت‌های جهانی و المپیک نیز امکان همگروهی کشتی گیران ایران با کشتی گیران اسراییل وجود دارد و IOC و اتحادیه جهانی کشتی حساسیت زیادی روی این موضوع پیدا کرده‌اند.

دارنده مدال طلای جوانان جهان افزود: اگر کشتی ایران تعلیق شود نه تنها به ضرر کشتی ایران بلکه به ضرر کل ورزش ایران است و برای کشتی گیران نیز که زجر و سختی زیادی در این رشته کشیده‌اند، یک حادثه تلخ خواهد بود. امیدوارم همه مسوولان کمک کنند تا این موضوع ختم به خیر شود و آسیبی به کشتی وارد نشود.

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است این اتفاق به محرومیت وی نیز منجر شود گفت: به این راضی هستم که من را محروم کنند اما کشتی ایران تعلیق نشود و آسیبی به کشتی نرسد.
کریمی در ادامه درباره سرانجام معافیت وی از خدمت سربازی پس از قول مسوولان تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: بله قول این موضوع را داده‌اند که از ادامه خدمت سربازی معاف شوم اما فعلا چیزی را به من اعلام نکرده‌اند.
آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران درباره آخرین وضعیت خود نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر در اردوی تیم ملی حضور داریم و تمرینات خود را برای رویدادهای پیش رو پشت سر می‌گذاریم. خدا را شکر وضعیت خوبی دارم و هر کجا که صلاح باشد آماده مبارزه هستم.