به گزارش جویباران، ۹ دی یک مناسبت حزبی نیست بلکه حقیقتا یک یوم الله ملی است؛ در روز ۹ دی، حامیان یک نامزد به خیابان نیامدند، بلکه مردم با ذائقه‌های متفاوت فکری و سیاسی به خیابان آمدند و پاییندی همگان به قانون را مطالبه کردند.

در ۹ دی مردم دیدند که فتنه گران پای خود را از حریم یک نامزد انتخاباتی فراتر گذاشتند و گام در مرحله براندازی و عقده‌گشایی در برابر جمهوری اسلامی برداشتند و در این مسیر از هتک حرمت به قانون اساسی، جایگاه ولی فقیه، عاشورای حسینی و خدشه به منافع ملی، امنیت ملی و وحدت ملی ابا ندارند.

مهدی اسلامی کارشناس علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفت‎وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: در ۹ دی مردم چنگ و دندان و نیشخند دشمنان ایران اسلامی را از فتنه ۸۸ می‌دیدند و نیز تلاش‌شان برای حمایت از فتنه‌گران با تحمیل تحریم‌ها و فشارهای بی‌سابقه نمایان بود، بی‌تفاوتی و بی‌خیالی فتنه‌گران و اصرارشان به طی مسیر خائنانه فتنه را نمی‌توانستند بپذیرند که این اقدام  برای احقاق حق یا خدمت به مردم یا حتی خدمت به کسانی باشد که به وی رأی دادند.

اسلامی بیان کرد: در ۹دی مردم از ذائقه‌های سیاسی خود گذشتند و حول محور منافع ملی و قانون اساسی و بیرق امام حسین (ع) جمع شدند و این خروش پر شور باعث شد تا فتنه‌گران متوجه شوند که حنای‌شان دیگر حتی نزد حامیان‌شان رنگی ندارد.

وی با اشاره به اینکه حماسه ۹دی برای فتنه‌گرانی که با بی‌ظرفیتی در برابر رأی مردم شورش کردند پیامی قاطع داشت، تصریح کرد: ۹دی هشداری بود برای همه کسانی که در آینده بخواهند در برابر رأی مردم بایستند و از بدعت خطرناک سران فتنه تبعیت کنند.

این تحلیلگر علوم سیاسی یادآور شد: البته در کشور جریانات بی‌ظرفیتی داریم که همواره به غیر از راه قانونی و صحیح، دوست دارند از گزینه‌های غیرقانونی و فتنه‌گرانه علیه حاکمیت و آرای مردم، در آنجا که به نفعشان نباشد، استفاده کنند و بدیهی است این جریانات می‌کوشند قباحت فتنه را بپوشانند و خیانت فتنه‌گران را یا در حد همان رقابت قبل از انتخابات توجیه کنند.

اسلامی گفت: اگر چه چندین سال از فتنه ۸۸ گذشته است اما “٩ دی” به عنوان نماد روزی که همه مردم در حمایت از قانون اساسی، مقدسات، منافع ملی و امنیت ملی و وحدت ملی ایستادند، در تاریخ ماندگار شد، و بزرگداشت این یوم الله موجب می‌شود تا هیچ شخص و جریانی، دیگر به فکر شورش در برابر آرای مردم و قانون اساسی نباشد.

وی تصریح کرد: ۹دی روزی که شورش عظیم فتنه گران علیه جمهوریت و اسلامیت نظام شکست خورد و شکست فتنه ۸۸ همانند تشکیل جمهوری اسلامی و در همان راستا امری فرخنده و مبارک است که اگر بزرگ داشته نشود چه بسا زحماتی که برای انقلاب کشیده شده و آثار و برکات آن را به راحتی فراموش کنیم و به حفظ آن اهتمام لازم را نداشته باشیم.

حجت‌الااسلام رجب حیدری امام جمعه موقت شهرستان قائم‌شهر و مدرس حوزه علمیه محمدیه شهرستان قائم‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: در ۹دی مردم برای دفاع از کسی که به پای قربانی صحرای کربلا و حفظ دین و شرافت و عزت و اقتدار آمدند که دشمنان یک جا به وسیله برخی از عناصرشان در داخل این انقلاب که خون بهای این شهدا بود را سرنگون کنند.

حیدری افزود: با توجه به اعترافات دشمنان همانند هلاری کلینتون که رسما در یکی از کتاب‌های خود اعتراف کرد که در فتنه سال ۸۸، حدود ۵ هزار نفر را پیش از انتخابات ایران، برای براندازی نظام جمهنوری اسلامی ایران به آنان آموزش لازم را دادیم.

وی تصریح کرد: مردم در ۹دی جواب آن گستاخی‌ها در ۶دی که همراه با شهادت سید شهدا و نیز اهانت به امام حسین و اصل ولایت فقیه بود را دادند و حتی افرادی که طرفدار موسوی و کربی فتنه‌گر بودند آنان نیز یک صدا به پای انقلاب آمدند و بار دیگر با امام و ولایت بیعت کردند.

مدرس حوزه علمیه محمدیه شهرستان قائم‌شهر، یادآور شد: در ۹دی به اعتراف خود دشمنان حضور میلیونی مردم  در صحنه بود که فقط یک عکس دست به دست شد و بالای دست می‌رفت و آن عکس مقام معظم رهبری بود تا یک بار دیگر با امامت و ولایت بیعت کنند و در دهن یاوه گویان داخلی و دشمنان خارجی وارد کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: هر سال ۹دی تکرار می‌شود و جزو تاریخ ما شده و باید باقی بماند و لازم است تا اهل قلم و علما و تمامی افراد تنور این این روز را داغ نگه دارند تا فتنه‌های بعدی به وجود نیاید.

امام جمعه موقت شهرستان قائم‌شهر درباره این سوال که چرا باید این روز را زنده نگه داریم، عنوان کرد: از آنجایی که عاشورا را محکم‌تر از سال گذشته برگزار می‌کنیم به دلیل آنکه از آن حادثه درس بگیریم تا امت از آن حادثه در برابر پیشبرد اهداف انقلاب واکسینه شوند تا اینکه این نهضت را به صاحب اصلی خود امام زمان (عج) برسانند که لازمه این امر آن است که هر ساله این واقعه تشریح شود و تبیین شود تا آسیب‌های آینده در غالب فتنه‌های بعدی رخ ندهد.