به گزارش جویباران، علی مرادی درباره ی اینکه با آغاز اردوهای تیم ملی کیانوش رستمی همچنان تنها تمرین می کند و سرمربی جدید تیم ملی چه نظری در این مورد داشته است، بیان کرد: این قضیه از سوی  فدراسیون، سرمربی و خود کیانوش نیاز به مطالعه میدانی و بازنگری جدی دارد. ما باید در تمام جوانب الگوهای رفتاری خوبی باشیم. البته رستمی در مسابقات جهانی با وجود مصدومیت تمام تلاشش را کرد و افتخار آفرین بود. حالا اگر به آنچه شایستگی اش بوده نرسیده نمی توان تمام افتخارات گذشته اش را هم نادیده گرفت. این تجربه تلخ باید اصلاح شود تا در آینده ماندگاری ورزشکارمان را حفظ کنیم. برخواه هم تعاملات جدی و بهتری را خواهد داشت.

او در مورد علت تغییر و تحولات در فدراسیون گفت: سیاهپور مدتی از بنیاد شهید مامور بود  و مسئولیت های جدیدی را به او دادند و زمانی که متوجه این قضیه شدیم از او حمایت کردیم.  یک هفته است که این قضیه را به ما اطلاع داده و ماهم مطالعه کردیم و در نهایت بیرانوند را به عنوان جایگزین انتخاب کردیم.  کارهای مقدماتی برای سرپرست دبیری فدراسیون را انجام می دهیم و هفته آینده جلسه  تودیع و معارفه برای سیاهپور و بیرانوند با حضور اعضای شورای فنی برگزار می شود.

او ادامه داد: نقطه نظر ما برای سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان برخواه است  و صحبت های مقدماتی هم انجام دادیم  و حالا در شورای فنی  بحث و بررسی می شود. نظر مشورتی اعضا را خواهیم گرفت  و در نهایت نظر نهایی را خود فدراسیون صادر می کند. برای تیم ملی جوانان نظرمان  بر روی اصغر ابراهیمی است.  امیدوارم در این رده موفق باشند.  برای نوجوانان باید نظارت بیشتری اعمال کنیم.  ممکن است امینی در سمت مربی باقی بماند امابرای سرمربی با ابراهیمی، برخواه و بیرانوند مشورت لازم را خواهیم کرد.

رییس فدراسیون در پاسخ به این پرسش که نایب رییس فدراسیون تغییر نخواهد کرد، تصریح کرد: نایب رییس کارهایش را خوب انجام می دهد. البته با توجه به اینکه حجم کاری اش بالا است  احتمالا با مشورت خودش تغییراتی را در کمیته پزشکی ایجاد کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که در جام فجر کدام تیم از ایران شرکت خواهد کرد، تاکید کرد: فدراسیون بین المللی به ما  اعلام کرده است  یک تیم از ایران شرکت دهیم از این رو تیم های  جوانان و نوجوانان و بزرگسالان در جام فجر شرکت نمی کنند و در صحبتی که کردیم تیم منتخب خوزستان به عنوان نماینده ایران شرکت می کند. البته بعضی از قهرمانان با هماهنگی سرمربی تیم ملی به صورت آزاد می توانند در مسابقات شرکت کنند که ان شاءالله جوایز نقدی را خود قهرمانان ما دریافت کنند. اما در جدول تیمی فقط امتیاز تیم خوزستان محاسبه می شود.

مرادی افزود: برای جام فجر حدود ۳۰ کشور جهان را هم دعوت کردیم. جوایز نقدی هم اعلام کردیم که مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است.

او از پیگری درمان زانوی رستمی و علی حسینی خبرداد و گفت: دکتر کیهانی و رازی پیگیری های لازم در مورد زانوی رستمی انجام می دهند. تشخیص بر عمل نکردن بود با این حال کار ویژه ای بر روی زانوی او انجام شده که رضایت بخش بوده است. پیگیری وضعیت درمانی سعید علی حسینی هم هستیم.  دکتر باقری پیگیر مسائل درمانی ورزشکاران است و الان چون ورزشکاران در ریکاوری هستند بهترین زمان برای درمانشان است. البته درست است وزنه برداران در اردوی تیم ملی نیستند  با  این حال  به تمام ورزشکاران رده های سنی تاکید شده که هر زمان حتی در خانه هایشان احتمال گرفتن تست دوپینگ از آنها وجود دارد  و به فدراسیون جهانی هم اعلام کردیم هر زمان خواستند برای گرفتن تست دوپینگ بیایند.