به گزارش جویباران، هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر طی روزهای گذشته برگزار شد که در این هفته استقلال با برد شیرین در اهواز جایگاه خود را در جدول بهبود بخشید و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با عبور از تراکتورسازی تبریز با ۴۰ امتیاز به یکه‌تازی خود در سطح جدول ادامه داد. در این هفته مشکی‌پوشان بعد از هفته‌ها موفق شد به برتری رسیده و همچنین ذوب‌آهن نیز با گل دقایق پایانی به ناکامی‌های هفته‌های اخیر خود پایان داد.در این هفته بالانشینان پیکان و پارس جنوبی به تساوی رضایت دادند و سپاهان نیز با جشنواره گل در اصفهان مقابل پدیده هوادارانش را راضی به خانه‌هایشان فرستاد. در این هفته فولاد هم با پیروزی مقابل نفت تهران که سرمربی نداشت به رده دوم جدول صعود کرد.

نتایج هفته هفدهم در یک نگاه:

استقلال خوزستان صفر – استقلال تهران ۳

مشکی‌پوشان ۲ – سپیدرود رشت صفر

پرسپولیس ۲ – تراکتورسازی صفر

گسترش فولاد صفر – ذوب‌آهن یک

پیکان یک – پارس جنوبی جم یک

نفت تهران یک – فولاد خوزستان ۲

سپاهان ۴ – پدیده خراسان صفر

صنعت نفت آبادان ۳ – سایپا صفر

* تیم هفته: سپاهان با تقدیر از سرخابی‌ها

سپاهان در این هفته پرگل‌ترین نتیجه مسابقات را رقم زد و با ۴ گل بازگشت خوبی به لیگ داشت اگر چه شاگردان کرانچار تغییری در جایگاهشان ایجاد نشد اما با یک برد پرگل به مسابقات برگشتند و پدیده‌ای را شکست دادند تا قبل از کسر ۶ امتیاز در بین ۴ تیم اول جدول رده‌بندی بود. از سوی دیگر استقلال در خوزستان با ۳ گل به روند رو به رشدش ادامه داد و پرسپولیس نیز با پیروزی مقابل تراکتورسازی جای خود را در صدر جدول محکم‌تر کرد اگر چه فولاد خوزستان سرانجام در این هفته از تارتار و شاگردانش سبقت گرفت و نمی‌توان نقش شاگردان پورموسوی و این مربی را منکر شد.

* مربی هفته: کرانچار

زلاتکو کرانچار طی هفته‌های گذشته فشار روحی و روانی زیادی را تحمل کرد او به دلیل نتایج ضعیفی که سپاهان در این فصل گرفت شرایط خوبی نداشت اما با برد قاطع تیمش به عنوان مربی هفته لقب گرفت.از طرفی برانکو همچنان به شرایط خوبش در لیگ ایران ادامه می‌دهد و شفر نیز با دگرگون کردن استقلال نشان داده که بی‌دلیل سرمربی استقلال نشده است. همچنین فراز کمالوند با برد ۳ گل مقابل علی دایی در حالی که تیمش هفته گذشته ۴ گل از استقلال خورده بود یکی از مربیان موفق این هفته است.

* بازیکن هفته: حسن بیت‌سعید

مهاجمی که تا همین ۱۰ روز پیش در تمرینات استقلال یک چهره خنثی بود با تغییر تیم و پیوستن به فولاد خودش را بلافاصله نشان داد ودر مقابل نفت تهران ۲ گل زد تا عامل اصلی پیروزی تیمش لقب بگیرد. بیت‌سعید بدون شک در میان بازیکنان هفته هفدهم چهره برتر بود.البته یونس شاکری مهاجم مشکی پوشان هم با به ثمر رساندن ۲ گل باعث شد تیمش به برتری برسد اما از آنجایی که با گل‌های بیت سعید فولاد به رده دوم صعود کرد این بازیکن به عنوان بازیکن هفته انتخاب شد.

* بازی هفته: سپاهان- پدیده

دیدار سپاهان – پدیده با توجه به حضور نزدیک به ۸ هزار تماشاگر در ورزشگاه نقش جهان و از آنجا که شاگردان کرانچار مدت‌ها بود به برتری نمی‌رسیدند به دلیل زدن ۴ گل از سوی نماینده اصفهان بدون شک بازی جذاب هفته است. مسابقه‌ای که کرانچار معتقد بود پدیده‌ای‌ها باید خوشحال باشند که با این نتیجه بازی را ترک کردند از طرفی دیدار صنعت نفت سایپا، استقلال خوزستان و استقلال و پرسپولیس و تراکتور با توجه به حساسیت بازی مسابقات مهم این هفته بود.

* ناکام هفته: رضا مهاجری، علی دایی و ویسی

سه مربی که تیم‌هایشان با ۴ و ۳ گل  مقابل سپاهان، نفت آبادان واستقلال بازی‌ها را واگذار کردند بدون شک ناکامان هفته هستند. رضا مهاجری هرگز تصور نمی‌کرد تیمش با ۴ گل شکست بخورد و از طرف دیگر علی دایی نیز یکی از سنگین‌ترین باخت‌های این فصلش را تجربه کرد. عبدالله ویسی نیز با شکست تلخ در خوزستان یکی از ناکامان این هفته است.

* گلزنان برتر لیگ تا پایان هفته هفدهم:

۱۱ گل: علی‌ علیپور (پرسپولیس)

۹ گل: محمد قاضی (پدیده)

۷ گل: جلال‌الدین علی‌محمدی (سپاهان)

۶ گل: مرتضی تبریزی (ذوب‌آهن)، ساسان انصاری (سپاهان)، عیسی آل‌کثیر (نفت تهران)

*جدول رده بندی لیگ برتر: