به گزارش جویباران، سیدعلی ادیانی در گفت‎وگو با بلاغ در مورد حماسه بزرگ نهم دی ماه سال ۸۸، اظهار کرد: واقعه ۸۸ به بهانه اعتراض نتیجه انتخابات دارای دو وجه است، که در وجه نخست آن لجبازی در برابر قانون و عدم تمکین قوانین حاکم بر انتخابات ریاست جمهوری از ناحیه اردوگاه مقابل برنده ریاست جمهوری بود، در حدی که برخی از عوامل و موثران آن در جلسات غیررسمی و تقاضای رسمی خود مطالبه ابطال انتخابات را داشتند.

وی با اشاره به اینکه حضرت آقا در مقابل معترضان ایستادگی کردند تا اعتراضات خود را از مجرای قانونی پیگیری کنند، افزود: عدم پذیرش ابطال انتخابات از سوی مقام معظم رهبری نشانه اوج پایبندی ایشان به دموکراسی و مردم سالاری دینی و احترام به حقوق شهروندی، که در جلوه انتخابات تجلی پیدا کرده محسوب می‌شود و از این جهت باید گفت مقام معظم رهبری به عنوان محافظ مردم سالاری دینی و حقوق مردم، محکم، قوی و استوار ایستادگی کردند تا تقاضای غیرقانونی مدعیان ابطال انتخابات تحقق پیدا نکند.

نماینده مردم شهرستان‌های سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: التهابات پس از انتخابات ۸۸ سبب ورود دشمنان خارجی و بدخواهان انقلاب اسلامی شد، عوامل نفوذی خود را رسوخ دادند و در رسانه‌های بیگانه جنگ روانی ایجاد کردند و عده‎ای نیز در درون کشور دانسته و یا سهوا در زمین طراحی دشمن قرار گرفتند.

ادیانی بیان کرد: آنچه که کشور ایران را از بحران فتنه ۸۸ نجات داد ملت بزرگ و بصیری بودند که در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن و فتنه‌ای با محوریت صدام ایستادند و این ملت بار دیگر با حضور در صحنه، خود فتنه سیاسی و پیچیده دشمن را پس از هشت ماه التهاب آفرینی در درون کشور خنثی کردند.

وی خاطرنشان کرد: ۹ دی در حقیقت اوج تجلی دینداری و بصیرت و غیرت ملی ملت بزرگ ایران و خنثی کننده توطئه‌هایی پیچیده و سهمگینی بود که دشمنان برای ایران طراحی کردند، اگرچه در آن مقطع از برخی بزرگان انتظار می‌رفت که در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری همراهی کنند که متاسفانه نکردند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران اضافه کرد: در حال حاضر از آنجایی که غبارها خوابید، خوشبختانه تمامی بزرگان در اردوگاه اصلاح طلبان و اعتدالیون و اصولگرایان معتقدند که فتنه ۸۸ ریشه خارجی داشت و شاهد آن نیز سخنان آقای عارف است که می‌گوید واقعه ۸۸، فتنه‌ای بود که ریشه در خارج داشت و اخیرا نیز محسن هاشمی رفسنجانی رسما اعلام کرد واقعه ۸۸ یک فتنه بوده که ریشه در خارج داشت.

ادیانی در پایان گفت: دشمن شناسی رهبری در ۹ دی برگ زرینی بر مقاومت و پایداری انقلاب اسلامی بود که اکنون بعد از گذشت ۸ سال می‌توان به آن پی‌برد.