به گزارش جویباران، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: رقبای آسیایی فوتبال بیش از ۲۰ برابر ما هزینه می‌کنند اما فوتبال ایران با همدلی و یک‌دستی بر بام آسیا ایستاده است.

مهدی تاج ظهر امروز در مجمع انتخابی رئیس هیئت فوتبال استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به سهم ۰.۲۷ در ورزش اظهار داشت: این قانون از امسال اجرایی می‌شود که براساس آن این میزان سهم در تهران و برای ورزش‌های قهرمانی هزینه نمی‌شود و در شهرستان‌ها به غیر از شهرهای بزرگ به ویژه استان‌های محروم در زمینه زیرساخت‌های ورزش هزینه می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی‌های حوزه فوتبال در کشور افزود: رقبای آسیایی فوتبال بیش از ۲۰ برابر ما هزینه می‌کنند اما فوتبال ایران با همدلی و یک‌دستی بر بام آسیا ایستاده است.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به ظرفیت‌های فوتبال ساحلی در کشور بیان کرد: فوتبال ساحلی بهترین تیم آسیا و سوم جهان است اما چند سال است که پشت سر برزیل می‌ایستد هر چند امسال شکست در مقابل برزیل با گل‌های کمتری همراه بود.

تاج با بیان اینکه فوتبال ساحلی کم‌خرج و پرسود است، خاطرنشان کرد: باید زمینه این ورزش در سراسر کشور به ویژه مناطقی که افراد آن توان جسمی و فیزیکی بالایی دارند مانند چهارمحال و بختیاری گسترش یابد.

وی با اشاره به فوتبال بانوان تصریح کرد: وضعیت فوتبال در حوزه آسیا خوب است که باید این روند ادامه یابد همچنین در بخش بانوان نیز باید فعالیت بیشتری در این زمینه انجام شود.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در فوتبال دستیابی به موفقیت‌ها حاصل یک‌دلی است، گفت: هیئت‌ها باید با اداره کل ورزش و جوانان هماهنگ شوند، در تقابل چیزی به دست نمی‌آید و دست‌یابی به اهداف نیازمند فضای آرام است.

تاج با بیان اینکه فوتبال ۸۰ درصد از ورزش کشور را در بر می‌گیرد، است، ادامه داد: برخی مواقع حرکت‌هایی انجام می‌شود که ناشی از حب و بغض شخصی و غیرشخصی است، فوتبال یک روزش تنش‌زا است که نباید به این التهاب و تنش دامن زد.

وی با بیان اینکه فدراسیون سالانه ۱۰ هزار مسابقه فوتبال برگزار می‌کند، بیان کرد: کسانی که ورزش فوتبال را پیگیری می‌کنند باید تحت آموزش و تعلیم نیز قرار گیرند زیر اگر کسی حتی به اوج نیز برسد اما سواد و دانش نداشته باشد آثار منفی آن مشاهده می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به تقسیم کشور به ۹ منطقه گفت: این تقسیمات سبب کاهش هزینه‌ها، تسهیل در امر آموزش و تربیت و همچنین زمینه برگزاری مسابقات بیشتری را فراهم می‌کند.