به گزارش جویباران،  بر اساس تحقیق انجام شده از ۳۲ اقتصاددان و تحلیلگر، پیش بینی شده که قیمت متوسط نفت در سال ۲۰۱۸ به بشکه ای ۵۹ دلار و ۸۸ سنت برسد در حالی که در نظرسنجی ماهیانه قبلی این رقم ۵۸ دلار و ۸۴ سنت پیش بینی شده بود.

قیمت نفت که این هفته به بالاترین رقم در طی ۲ سال و نیم گذشته رسید، از زمان توافق اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان برای محدود کردن کاهش تولید بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.
تولید کنندگان نفت ماه گذشته توافق کاهش تولید را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید کردند.

فرانک شالنبرگر، رئیس بخش تحقیقات کالایی موسسه ال بی بی دبلیو در این باره گفت: «با توجه به تقویت روند رشد اقتصاد جهانی، تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۸ بالا خواهد بود…عرضه نیز به دلیل تعهد بالای اوپک به توافق کاهش تولید نسبتا محدود خواهد شد.»

تحلیلگران همچنین گفتند، مقادیر بالای نفت خام برای پاسخ گویی به تقاضای بالای آسیا به این منطقه ارسال خواهد شد.

میزان کل واردات نفت چین، در ماه نوامبر به ۹.۰۱ میلیون بشکه در روز رسیده که دومین رقم بالای واردات نفت در تاریخ این کشور محسوب می شود.

تحلیلگران همچنین پیش بینی کردند که قیمت متوسط نفت خام آمریکا در سال آینده به طور متوسط به ۵۵ دلار و ۷۸ سنت برسد، در حالی که پیش بینی ماه قبل ۵۴ دلار و ۷۸ سنت بود.

برخی تحلیلگران همچنین گفتند، تولید نفت خام آمریکا که از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۱۶ درصد افزایش داشته در سال آینده به بالای ۱۰ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.