به گزارش جویباران، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اشاره به تجمعات اعتراضی برخی افراد در شهرهای مختلف کشور اظهار داشت: باید تمام گروه ها و جناح‌های سیاسی در اردوگاه انقلاب در مواجهه با مشکلات اخیر در کنار یکدیگر باشند و با هم همفکری کنند، زیرا نظام اسلامی متعلق به همه افراد است و همه طیف های سیاسی باید مشکلات و کمبود ها را شناسایی و برطرف کنند.

خجسته بیان داشت: باید قبول کرد که متاسفانه فشار اقتصادی و تبعیض طبقاتی وجود دارد و پیگیری مطالبات باید در چارچوب قانون مطرح و پیگیری شود. درست ترین و بحق ترین مطالبات نیز در اندک فریادهای قانون شکنان و تندروها محو خواهد شد،‌ از این رو باید از ایجاد فضای هیجانی اجتناب کرده و با حفظ همبستگی و وحدت ملی، توطئه و ترفند دشمن برای آسیب رساندن به کشور را خنثی کنیم.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه طرح اعتراض و بیان مطالبات حق قانونی مردم است، تصریح کرد: البته نحوه بیان انتقادات و مطالبات باید قانونمند باشد و از طرح این مسایل در یک فضای هیجانی پرهیز کنیم. استفاده از شیوه و ابزارهای کف خیابانی و غیرقانونی راهکار مناسبی برای طرح مطالبات قانونی و بیان انتقاد نیست. مشکلات در شرایط آرام و امنیت قابل حل است، مجلس، دولت و قوه قضاییه باید به دنبال حل مشکلات باشند و توطئه استکبار را خنثی کنند.

خجسته با بیان اینکه بی اعتقادی مسئولین به اقتصاد مقاومتی، فساد سازماندهی شده و نهادینه عامل نارضایتی مردم است، گفت: اگر بیانات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی توسط مسئولین به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته و اجرایی می شد امروز مشکلات اقتصادی مردم به حداقل رسیده بود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کس منکر مشکلات کنونی مردم نیست، بیان داشت: تمامی مسئولان باید نسبت به حل مشکلات جامعه و مبارزه با فساد عزم جدی و همه جانبه داشته باشند. امروزه دشمن با استفاده از نقاط ضعف به دنبال ضربه زدن به نظام است و مردم باید نسبت به توطئه های دشمنان هوشیار باشند. هم اینک فتنه با نارضایتی های اقتصادی شروع شده است و در راستای مقابله با فتنه گران، وحدت و انسجام مردم مهمترین نیاز جامعه است.

خجسته با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی مخالف گرانی در جامعه است، گفت: مجلس در تمامی جزییات موجود در بودجه ورود کرده و اجازه افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف یارانه نیمی از مردم کشور را نمی دهد و در این برهه حساس مسئولان کشور باید با تامل بیشتری عمل کنند و ارتکاب هر اشتباه، گناه در حق مردم و غیرقابل جبران خواهد بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، افزود: اینکه در برخورد با مفاسد کلان اقتصادی، قاچاق و رانت اقدامی نشود و مشکلات مردم را با توسل به جیب خود آنها حل کنیم شرایط را بدتر و بدتر خواهد کرد. ضمنا اینکه درخواست مردم اصلاح رویه اقتصادی است و اعتراض مردم به مفاسد اقتصادی و گرانی بی رویه است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه مسائل این چنینی پشت سر گذاشته خواهد شد زیرا انقلاب اسلامی مسائل سخت زیادی را گذرانده است، گفت: باید گفت که رفتارهای جناحی و سیاسی عذاب آور است، زیرا به جای اینکه برای حل مشکلات یکپارچه شوند نکاتی را مطرح می کنند که دلخوری مردم را عمیق تر می کند.