یکشنبه
۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 69400
۱۰ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۱:۰۰
0 views

به گزارش جویباران، کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران به‌دلیل استمرار آلودگی هوا و تداوم آن در ۲۴ ساعت آتی، مصوباتی را برای کاهش آلاینده‌ها و بهبود وضعیت آلودگی در نظر گرفت که مهمترین آن تعطیلی مدارس ابتدایی و اجرای طرح زوج و فرد از در منازل است.

کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران امروز یکشنبه با توجه به تداوم آلاینده‌ها و مشکلات ناشی از آن مصوباتی را برای 24 ساعت آینده تعیین کرد.

بنابر تصمیم این کارگروه همه مهدکودکها، مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی و مدارس استثنایی (ابتدایی و متوسطه) استان تهران به جز پردیس، دماوند و فیروزکوه فردا دوشنبه یازدهم دی ماه تعطیل اعلام شد.

اعمال طرح زوج و فرد از در منازل به جز سرویسهای مدارس و خودروهای دارای مجوز، ممانعت از ورود کامیونها و وسایل نقلیه سنگین آلاینده و دودزا و وسایل فاقد معاینه فنی، توقف فروش طرح ترافیک روزانه، تعطیلی مدارس ابتدایی، توقف فعالیتهای عمرانی، معادن شن و ماسه و آسفالت، عدم فعالیت و برگزاری مسابقات ورزشی در فضای باز و استقرار اورژانس در نقاط اصلی شهر از جمله مصوبات دیگر کارگروه محسوب می‌شود.

همچنین کارگروه به مردم توصیه کرد که با همکاری خود از رفت و آمد با خودرو شخصی پرهیز کنند و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند تا از سطح آلایندگیها کاسته شود.

بنابر تمهیدات اندیشیده‌ شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بین 50 تا 100 باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی 100 تا 150 تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از 150 تا 200 قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

بنابر پیش‌بینی سازمان هواشناسی، آلاینده‌های جوی و سکون نسبی هوا تا پایان روز دوشنبه در کلانشهرها به‌ویژه استان تهران باقی می‌ماند.

نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار