اسرائیل به دنبال حکمرانی بر تمام کشورهای عربی است/ مقاومت، ایستادگی و انتفاضه راه‌حل مقابله با اسرائیل و آمریکا واکنش شدید امام‌جمعه جویبار به جشن‌های نامتعارف شهرداری/ اگر می توانید سبد کالا تهیه و نیازمندان را شاد کنید برگزاری محفل انس با قرآن در شهرستان جویبار + تصاویر اروپا قابل‌اعتماد نیست زیرا طرف آمریکا است با مدیریت صحیح کاهش چشمگیری در مصرف آب کشاورزی داشیم/ فقط ۳۰ درصد آب ذخیره آب‌بندان ها مصرف شد حل مشکل زباله شهر جویبار نیاز به عزم شهرستانی دارد/ مشکلات مالی مانع بهبود وضعیت زمین دپوی زباله است سفالینه های «کلاگرمحله» بازار ندارد/ آخرین بازمانده‌های سفالگری سفالگری جویبار دولت باید برجام را با نگاه مقام معظم رهبری مدیریت کند/ FATF در چارچوب حقوقی و قضایی است نه سیاسی دپوی زباله در باغ های جویبار/ روستاها درگیر بحران زباله ۹۵ درصد مساجد جویبار دارای روحانی هستند/ از ظرفیت روحانیون بومی در ماه رمضان استفاده می‌کنیم

به گزارش جویباران،  نشانه اصلی کمبود ویتامین K. خونریزی شدید است که از اختلال در تشکیل لخته‌های خونی ناشی می‌شود.به نقل از سلامت نیوز ، ویتامین K. در دو شکل است. اولین شکل آن ویتامین ۱- K. است که در گیاهانی از قبیل: اسفناج و کلم وجود دارد. دومین نوع آن هم در بدن یافت می‌شود که به طور طبیعی محل تولید آن در روده است.

 

۴ علامت کمبود ویتامین K

 

هر دو ویتامین ۱- K. و ۲- K. پروتئین‌هایی تولید می‌کنند که نقش آن‌ها کمک به لخته شدن خون است. لخته شدن خون از خونریزی مفرط داخلی و خارجی جلوگیری می‌کند.

بیشتر افراد بزرگسال میزان کافی از ویتامین K. را از طریق مصرف خوراکی‌ها و آنچه بدن به طور طبیعی تولید می‌کند، دریافت می‌کنند. با این حال برخی دارو‌ها و بیماری‌ها، تولید ویتامین K. را کاهش داده و از جذب آن جلوگیری می‌کنند.

به گفته کارشناسان کمبود ویتامین K. در نوزادان شایع‌تر است. همچنین بزرگسالانی که از دارو‌های ضد انعقاد، آنتی بیوتیک‌های مداخله‌گر در تولید و جذب ویتامین K، میزان بالایی از ویتامین A. یا E. مصرف می‌کنند بیشتر مستعد ابتلا به کمبود ویتامین K. هستند. همچنین کمبود این ویتامین می‌تواند ناشی از بیماری باشد که مانع از جذب صحیح چربی می‌شود.

علاوه بر این، دلایل متعددی وجود دارد که نوزادان را مستعد ابتلا به کمبود ویتامین K. می‌کند و شامل موارد زیر است:

– مصرف شیری که میزان ویتامین K. آن پایین است.

– زمانی که ویتامین K. به درستی از جفت مادر به جنین منتقل نمی‌شود.

– وقتی کبد نوزاد قادر به استفاده صحیح از ویتامین K. نیست.

– وقتی روده نوزاد در چند روز نخست تولد قادر به تولید ویتامین ۲ – K. نیست.

شایعترین علائم کمبود ویتامین K.

کمبود ویتامین K. علائم متعددی دارد که دلیل اصلی آن خونریزی مفرط است. از جمله علائم دیگر آن شامل موارد زیر می‌شود:

– کبود شدن بدن

– ظاهر شدن لخته‌های خونی کوچک زیر ناخن‌ها

– تیره شدن رنگ مدفوع یا وجود خون در آن

– وجود خون در غشاء مخاطی

بنابر این گزارش، در صورتی که کمبود ویتامین K. تشخیص داده شود برای فرد مصرف مکمل‌های این ویتامین به نام “فیتونادیون” تجویز می‌شود.